Vastint Poland Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCOTEX Office Centre logoUNIMOR Development S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoSchüco International Polska logoOlivia Business Centre logoKart Sp. z o.o. logoHexagon logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCity Space logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEcho Investment logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoKwiaty dla biura logoBREMA Sp. z.o.o. logoLC Corp S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGhelamco Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBusiness House logoTriGranit Corporation logoTorus logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoINTERBIURO logoNowy Styl Group logoAluprof S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoTétris Poland logoDorbud S.A. logoSawig Invest Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

EKO Zobaczcie projekt siedziby głównej firmy Hanwha!

|
Fasada zaprojektowana przez UNStudio
Lobby w siedzibie Hanwha, źródło: UNStudio
Projekt autorstwa UNStudio zwyciężył w konkursie na przebudowę wieży biurowej będącej siedzibą firmy Hanwha w Seulu.

W ramach modernizacji biurowca przeprowadzona zostanie przebudowa fasady, remont m.in. części wspólnych i lobby, a także przeprojektowanie otoczenia zewnętrznego budynku.

 

Nieruchomość znajduje się w Cheonggyecheon w Seulu i dysponuje 57 696 mkw. powierzchni. Hanwha zdecydowała, że siedziba nie oddaje ducha firmy, która jest światowym liderem w zakresie ekologicznych rozwiązań. Zwycięski projekt przebudowy obiektu powstał w pracowni UNStudio we współpracy z firmami: Arup, Loos van Vliet i agLicht.

 

Projekt charakteryzuje się niezwykłą fasadą, która iluminowana jest światłami LED. Oświetlenie podkreśla nie tylko różne części budynku, ale również zagospodarowany obszar obok niego. Na animowanej fasadzie zaprezentowane zostały obrazy związane z naturą, przetwarzaniem danych i różnymi formami energii. Jak podkreśla architekt Ben van Berkel, wieczorami oświetlenie fasady komponuje się z nocnym niebem. Rozwiązania wdrożone w projekcie fasady zapewniają jej proekologiczność. Firma Hanwha wymagała również poprawy środowiska wewnątrz obiektu, co miało przyczynić się do zwiększenia komfortu użytkowania. Fasada zapewni optymalny dostęp światła dziennego, z uwzględnieniem usytuowania budynku względem stron świata i otaczających budynków.

 

W projekcie UNStudio lobby w budynku jest zintegrowane z otoczeniem zewnętrznym poprzez zastosowanie naturalnych materiałów i licznych roślin. Aranżację dopełniają drewniane meble, subtelna kolorystyka i kącik kawiarniany.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra