Agrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoAluprof S.A. logoTriGranit Corporation logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoALLCON INVESTMENT logoINTERBIURO logoKart Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoPRO-INVEST S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoDorbud S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSawig Invest Group logoUNIMOR Development S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoTétris Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoHexagon logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOlivia Business Centre logoEcho Investment logoBusiness House logoGhelamco Poland logoCity Space logoEcophon Saint-Gobain logoLC Corp S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoTorus logoKwiaty dla biura logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSchüco International Polska logoArchicom logoWOMAK HOLDING logo

EKO Kompleks biurowy wyrośnie przy ul. Opolskiej w Krakowie

Opolska Business Park w Krakowie
Projekt Opolska Business Park powstał w pracowni DDJM.
Zaprojektowany przez architektów z pracowni DDJM kompleks Opolska Business Park zdobył prawomocne pozwolenie na budowę.

Spółka Echo Investment zaprezentowała swoją najnowszą krakowską inwestycję – kompleks biurowy Opolska Business Park, który powstaje przy skrzyżowaniu ul. Opolskiej i al. 29 Listopada w północnej części Krakowa. Projekt charakteryzuje się klasyczną, ponadczasową formą i białą elewacją. Zarówno rytm urbanistyczny budynków, jak i stylistyka, jest świadectwem nawiązań do porządku i historii Starego Miasta. Użycie rodzimego piaskowca w fasadach daje wyraz przekonania projektantów o ponadczasowości tej architektury - podkreśla architekt Marek Dunikowski z biura DDJM z Krakowa. Kompleks certyfikowany będzie w systemie BREEAM.

 

Opolska Business Park to nowoczesny projekt doskonale dopasowany do potrzeb firm, dla których ważna jest zarówno lokalizacja, jak i komfort pracy. Dzięki przyjaznym dla środowiska instalacjom, najemcy biurowca będą mogli liczyć na niższe koszty eksploatacyjne, a użytkownicy na udogodnienia ułatwiające codzienne korzystanie z funkcji budynku - komentuje Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Biur i Hoteli Echo Investment.

 

Inwestycja znajduje się przy ul. Opolskiej, która stanowi jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta. W przeszłości na tym terenie mieścił się budynek Polmozbytu. Aleja 29 Listopada stanowi główny wjazd do Krakowa od strony Warszawy. Projektowany zaś zespół biurowy Opolska Business Park wyznacza w przestrzeni przecięcie tego wlotu z najważniejszą obwodnicą miasta - mówi architekt Marek Dunikowski. Inwestor przekonuje, że umiejscowienie kompleksu jest bardzo dogodne – w bliskim sąsiedztwie przystanków komunikacji miejskiej, z dobrym dojazdem do lotniska i centrum Krakowa. Lokalizacja ta budzi jednak sporo emocji wśród części mieszkańców, gdyż ul. Opolska i al. 29 Listopada w godzinach szczytu są bardzo zakorkowane.

 

W ramach Opolska Business Park powstaną trzy 12-kondygnacyjne budynki oraz parking naziemny i podziemny. Każdy z biurowców oferować będzie niemal 19 000 mkw., co oznacza, że po zakończeniu całości inwestycji krakowski rynek biurowy wzbogaci się o 57 000 mkw. powierzchni. Budynki powstawać będą w trzech etapach – zakończenie budowy pierwszego z nich zaplanowane jest na ostatni kwartał 2015 r. Terminy realizacji kolejnych biurowców zależeć będą od zainteresowania najemców i warunków rynkowych.

Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Gosc :
no ostatni kwrtal 2015 minal a budowa trwa czyli znowu polskie realia
23 stycznia 2016 16:39
mantra