Tétris Poland logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHexagon logoOmnitech Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoLobos Nieruchomości logoArchicom logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoAluprof S.A. logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoDorbud S.A. logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoTriGranit Corporation logoPRO-INVEST S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoLC Corp S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoSawig Invest Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoEcho Investment logoGhelamco Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoUNIMOR Development S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFYI Commercial Consulting logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

EKO BREEAM dla Centrum Biurowego Neptun

Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku
Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku
Gdańska inwestycja biurowa firmy Hines otrzymała certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good.

Zlokalizowany przy Al. Grunwaldzkiej 103A w Gdańsku budynek Centrum Biurowe Neptun uzyskał pozwolenie na użytkowanie pod koniec marca br. Inwestycja otrzymała międzynarodowy certyfikat BREEAM, wydawany przez organizację British Research Establishment (BRE).

 

BREEAM jest, obok LEED, jednym z najbardziej znanych certyfikatów oceny proekologiczności budynków w Polsce. Uzyskanie brytyjskiego certyfikatu oznacza zastosowanie w obiekcie licznych rozwiązań energooszczędnych, a także spełnienie wymagań związanych z optymalnym systemem zarządzania od fazy projektowej, przez budowę, po późniejsze funkcjonowanie budynku w trakcie jego użytkowania.

 

Na uzyskanie certyfikatu przez Centrum Biurowe Neptun wpłynęły m.in. udogodnienia komunikacyjne, implementacja wodooszczędnych instalacji, energooszczędne systemy monitorowane przez system zarządzania budynkiem BMS, odpowiednia utylizacja odpadów oraz zastosowanie przyjaznych środowisku materiałów budowlanych i wykończeniowych wpływających na długofalową efektywność ekonomiczną (Long Life Cycle). Nad procesem certyfikacji budynku czuwał niezależny assesor z firmy Buro Happold.

 

Cieszymy się bardzo z  certyfikatu BREEAM na poziomie Very Good przyznanego Centrum Biurowemu Neptun. Od początku budynek był projektowany i realizowany z nastawieniem na ten cel, w związku z czym mamy poczucie dobrze wypełnionego zadania, ale nie zaskoczenia. Nasza satysfakcja jest bardziej podyktowana spełnieniem obietnic składanym naszym najemcom. Certyfikacja Neptuna potwierdziła bowiem liczne atrybuty zrównoważonego budynku przekładającego się na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, a także na poprawę wydajności i dobre samopoczucie pracowników - powiedział Michał Samborski, Dyrektor Projektu w Hines Polska.  

 

CB Neptun to pierwszy wysokościowy budynek w Gdańsku, wyrastający na wysokość 85 metrów. Obiekt oferuje 15 860 mkw. powierzchni biurowej na 19 kondygnacjach. Na parterze ulokowano hol recepcyjny i lokale usługowo-handlowe, a na pierwszym piętrze znajdują się sale konferencyjne. Projekt CB Neptun powstał w pracowni AEDAS CE.

Napisz pierwszy komentarz
mantra