Torus logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSchüco International Polska logoTétris Poland logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArchicom logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoALLCON INVESTMENT logoBREMA Sp. z.o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoDorbud S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHexagon logoTriGranit Corporation logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoLobos Nieruchomości logoCity Space logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoBusiness House logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoEcophon Saint-Gobain logoEcho Investment logoLC Corp S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoWOMAK HOLDING logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Krakowska sse przyciągnęła 46 mln zł nowych inwestycji

Krakowska sse przyciągnęła 46 mln zł nowych inwestycji

Firmy, które otrzymały zezwolenia, zainwestują łącznie 46 mln zł i stworzą 39 nowych miejsc pracy. Inwestycje mają zostać przeprowadzone w Zatorze, Niepołomicach i Trzebini. Cieszę się, że z ulg podatkowych w strefie będą mogły skorzystać polskie, małe i średnie firmy i że w ten sposób możemy się przyczynić do ich rozwoju – podkreśla Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu KPT.

 

Pozwolenie na działalność w Zatorze otrzymała firma PROTECH, dla której jest to już drugie zezwolenie. W ramach inwestycji firma wybuduje halę wyposażoną w sprzęt do obróbki metali. PROTECH ma zainwestować 20 mln zł i zatrudnić dwie nowe osoby.

 

W Niepołomicach inwestycje przeprowadzą dwie nowe firmy: Frapol i Allpro. Pierwsza z nich stworzy halę produkcyjną o powierzchni ok. 16 000 mkw. i wyposaży ją w maszyny i urządzenia produkcyjne. Frapol planuje produkcję osprzętu systemów wentylacji i klimatyzacji. Przedsiębiorstwo poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości 15 mln zł i stworzy 10 nowych miejsc pracy. Natomiast Allpro wybuduje w Niepołomicach budynek produkcyjno-magazynowo-biurowy. Firma zajmować się będzie produkcją i przetwórstwem szkła. Przedsiębiorstwo zatrudni 12 nowych pracowników i zainwestuje 6 mln zł.

 

Dwie inwestycje przeprowadzone zostaną również w Trzebini. Pozwolenie na działalność gospodarczą otrzymała firma Unimetal Recykling, zajmująca się odzyskiem metali szlachetnych używanych do produkcji katalizatorów samochodowych. Spółka zobowiązała się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości 3 mln zł i zatrudnić 5 nowych pracowników. W Trzebini zainwestuje również przedsiębiorstwo Strobos, które ma w planach budowę zakładu, w którym produkowane będą lampy ostrzegawcze. Firma zamierza zainwestować 2 mln zł i utworzyć 5 nowych etatów.

 

Spodziewamy się, że w tym roku wprowadzimy do strefy ponad 40 firm – zapowiada Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu KPT.

Napisz pierwszy komentarz
mantra