Hexagon logoWOMAK HOLDING logoEcophon Saint-Gobain logoPartner Capital Group logoTétris Poland logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoKwiaty dla biura logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSchüco International Polska logoOlivia Business Centre logoLobos Nieruchomości logoEcho Investment logoINTERBIURO logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoALLCON INVESTMENT logoFYI Commercial Consulting logoTriGranit Corporation logoCity Space logoGhelamco Poland logoBREMA Sp. z.o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoArchicom logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBusiness House logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKart Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logo

EKO LEED Gold dla biurowca Victoria

Biurowiec Victoria
Biurowiec Victoria
Zlokalizowany na warszawskiej Woli biurowiec Victoria otrzymał certyfikat środowiskowy LEED w kategorii „budynki istniejące”.

Do tej pory w Warszawie certyfikat LEED dla budynków istniejących otrzymał jedynie biurowiec Rondo 1. Certyfikat LEED-EBOM (Leadership in Energy and Environmental Design for Existing Buildings: Operations and Maintenance) jest przyznawany przez amerykański US Green Building Council i ocenia m.in. gospodarowanie wodą, zużycie energii i wykorzystanie ekologicznych materiałów i surowców. Istotne jest również zarządzanie jakością powietrza w budynku i zagospodarowanie terenów wokół obiektu.

 

Należąca do Funduszu IVG Victoria dotychczas w całości wynajmowana była przez bank, który jednak w wyniku restrukturyzacji zdecydował się zwolnić budynek, by zająć mniejszą powierzchnię. Cieszę się, że wymagający proces certyfikacji formalnie potwierdził to, z czego użytkownicy Victorii korzystają na co dzień: z przestrzeni komfortu, zielonej strefy oraz z ekonomicznych rozwiązań - skomentował otrzymanie certyfikatu LEED Gold Maciej Zajdel, Prezes IVG Poland. Kwestie ekologii i zrównoważonego budownictwa, które w obiekcie tej klasy powinny być absolutnym standardem, harmonizują z pozostałymi atutami biurowca, cenionymi przez pracowników: lokalizacją w pobliżu Ronda Daszyńskiego, gwarantującą doskonałe połączenie z miastem i drogami wylotowymi, zastosowaniem nowoczesnych technologii i elegancką, ponadczasową architekturą – dodał.

 

Za projekt biurowca odpowiada pracownia JEMS Architekci. Obiekt znajduje się przy ul. Giełdowej 7/9 w Warszawie i składa z głównej, 13-piętrowej części oraz trzypiętrowego, połączonego z nią elementu. Biurowiec poddany został gruntownej modernizacji. Victoria oferuje 12 500 mkw. powierzchni.

Tagi: IVG
Napisz pierwszy komentarz
mantra