Echo Investment logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoALLCON INVESTMENT logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoCity Space logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPRO-INVEST S.A. logoArchicom logoINTERBIURO logoSchüco International Polska logoKart Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoLobos Nieruchomości logoOmnitech Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoSawig Invest Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoHexagon logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOlivia Business Centre logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoLC Corp S.A. logoTorus logoTétris Poland logoEcophon Saint-Gobain logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKwiaty dla biura logoWOMAK HOLDING logoAluprof S.A. logoBusiness House logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPartner Capital Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Google Campus wyrośnie w Warszawie

Google Campus w Londynie, fot. googlepolska.blogspot.com
Google Campus w Londynie, fot. googlepolska.blogspot.com
Eric Schmidt, prezes wykonawczy Google, ogłosił powstanie Campusu podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem w środę, 4 czerwca br.

Warszawski Campus ma zostać otwarty w 2015 r. i będzie trzecim takim projektem na świecie, po ośrodkach w Londynie i Tel Avivie.

 

Czym jest Google Campus? Najprościej mówiąc, jest to miejsce, gdzie mogą gromadzić się przedsiębiorcy, by zdobywać wiedzę i budować firmy. Mają oni możliwość skorzystania ze wsparcia mentorów, a także uczestnictwa w kursach, prowadzonych przez lokalne społeczności startupowe, doświadczonych przedsiębiorców i pracowników Google. Warszawska placówka ma dołączyć do globalnego programu Google for Entrepreneurs, dedykowanego przedsiębiorcom i innym globalnym społecznościom startupowym.

 

Jak powiedział Eric Schmidt podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem: Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce.

 

Google prowadzi obecnie kilka inicjatyw w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Program Google for Entrepreneurs Kraków pozwolił firmie zorientować się, jak prężnie rozwijają się polskie startupy. Na początku kwietnia 2014 r., w porozumieniu z Uniwersytetem Warszawskim, Google powołał Digital Economy Lab, którego celem jest udzielenie wsparcia dla wykorzystania nowoczesnych technologii w gospodarce i społeczeństwie, a także współpraca z instytucjami rządowymi w tym zakresie. Warto wspomnieć również o kampanii New Europe Challengers, która powstanie we współpracy z Res Publicą, Funduszem Wyszehradzkim i Financial Times. Ma ona zidentyfikować nową generację liderów, mających największy wpływ na innowacyjność w regionie.

 

Na razie nie zostały podane szczegóły dotyczące wyglądu i dokładnej lokalizacji Campusu w Warszawie, ale prezentujemy wnętrze placówki w Londynie:

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra