COTEX Office Centre logoTorus logoGhelamco Poland logoINTERBIURO logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTétris Poland logoHexagon logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoEcho Investment logoSchüco International Polska logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoDorbud S.A. logoLobos Nieruchomości logoLC Corp S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoALLCON INVESTMENT logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoArchicom logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoNowy Styl Group logoFYI Commercial Consulting logoBREMA Sp. z.o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoKart Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoTriGranit Corporation logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Colliers otwiera biuro w Trójmieście

Uroczystość otwarcia biura Colliers International w Gdańsku
Uroczystość otwarcia biura Colliers International w Gdańsku
Firma Colliers International oficjalnie otwarła swoje nowe biuro w kompleksie Olivia Business Center w Gdańsku.

Ceremonia otwarcia trójmiejskiej placówki Colliers International odbyła się w Centrum Stocznia Gdańska. Nowe biuro firmy znajduje się w Olivia Business Center w Gdańsku, przy al. Grunwaldzkiej, będącej główną arterią komunikacyjną miasta. Funkcję dyrektora regionalnego w Trójmieście objął Błażej Kucharski.

 

Gdańskie biuro jest siódmym oddziałem Colliers w Polsce, a szóstym ulokowanym w mieście regionalnym. Biura firmy znajdują się również w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie i Katowicach. Główna siedziba Colliers International znajduje się w Warszawie.

 

Charakterystyczna dla trójmiejskiego rynku jest dominacja lokalnych deweloperów, która nadaje mu rytm inwestycyjny. Pod względem dostępnej powierzchni biurowej Trójmiasto zajmuje trzecie miejsce wśród miast regionalnych. W 2014 roku podaż wzrośnie tutaj o 42 000 mkw. Przewidujemy, że średnia wielkość transakcji zwiększy się o ok. 15 proc. Przemawia za tym kilka czynników – stabilność ekonomiczna regionu oraz wysoka ocena trójmiejskiego rynku pracy wśród zewnętrznych inwestorów – powiedział Błażej Kucharski.

 

Uroczyste otwarcie trójmiejskiej placówki odbyło się 5 czerwca br. na terenie historycznej Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Podczas wydarzenia obecni byli m.in. przedstawiciele władz miasta Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz reprezentanci świata biznesu z regionu. Uroczystość poprowadziła Monika Rajska-Wolińska, Partner Zarządzający Colliers International w Polsce.

 

Przyszłością rynków regionalnych jest sektor BPO i SSC. W dziedzinie outsourcingu Polska stała się liderem na skalę europejską. Naszą rolą, jako doradcy, jest przekonanie inwestorów, że to właśnie w Polsce, a nie w innych miastach Europy Środkowo-Wschodniej, warto ulokować swój biznes. Tylko od poszczególnych miast i ich władz zależy w jakim stopniu otworzą się na inwestorów i nowe możliwości rozwoju. Te są ogromne, ale miasta muszą się przygotować - dysponować odpowiednią podażą powierzchni biurowej, wykształconą kadrą i zapleczem infrastrukturalnym - skomentowała Monika Rajska-Wolińska. Partner Zarządzający Colliers International w Polsce dodała również, że otwarcie biura w Trójmieście wiąże się z tym, iż region te ma atuty, by przyciągnąć firmy z sektora BPO/SSC. Przykładem może być austriackie Competence Call Center, które niedawno ulokowało się w Gdańsku.

Napisz pierwszy komentarz
mantra