City Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDorbud S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoAluprof S.A. logoSawig Invest Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoHexagon logoTétris Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoOmnitech Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoPRO-INVEST S.A. logoTorus logoPartner Capital Group logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKart Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSchüco International Polska logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArchicom logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoWOMAK HOLDING logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoTriGranit Corporation logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKwiaty dla biura logoNowy Styl Group logoLC Corp S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoLobos Nieruchomości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGhelamco Poland logo

DTZ zmienia właściciela

Australijska grupa UGL sprzedała firmę doradczą DTZ, której właścicielem była od 2011 r., za 1,2 mld dolarów.

Firma DTZ, stanowiąca do tej pory część UGL Services, jest jedną z największych firm doradczych na globalnym rynku nieruchomości. Firma zatrudnia ok. 27 000 pracowników w 208 oddziałach na terenie 52 krajów. W Polsce dla DTZ pracuje ponad 280 osób.

 

Transakcja sprzedaży DTZ przez UGL Limited opiewa na kwotę 1,2 mld dolarów. Oczekiwane wpływy netto będą wynosiły około 1-1,05 mld dolarów australijskich, co uzależnione będzie od ostatecznego podatku od zysków kapitałowych, kosztów transakcji i innych korekt ceny ustalonych przy sprzedaży. Nowym właścicielem firmy jest konsorcjum TPG Capital, PAG Asia Capital i Ontario Teachers’ Pension Plan.

 

Zarząd UGL zdecydował się na transakcję, gdyż uznał, iż prive equity posłuży optymalizacji struktur firmy i będzie w najlepszym interesie udziałowców, klientów i pracowników. Już wcześniej pojawiały się informacje o planach strukturalnego oddzielenia działań operacyjnych UGL i DTZ. Firma UGL skupi się na inżynierii, robotach budowlanych i bieżącej konserwacji świadczonych na terenie Australii, Nowej Zelandii oraz Południowo-Wschodniej Azji.

 

W ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy, Zarząd ostrożnie ocenił możliwe opcje w celu określenia optymalnej struktury korporacyjnej firmy UGL składającej się z dwóch odmiennych i znaczących firm, które działają na różnych rynkach, w różnych lokalizacjach jak i są oparte na innej strategii. Zarząd uważa, że strukturalne oddzielenie DTZ od Engineering jest w najlepszym interesie firmy oraz akcjonariuszy i będzie korzystne zarówno dla naszych klientów jak i pracowników - powiedział przewodniczący UGL, Trevor C. Rowe AO.

 

Transakcja ma zostać sfinalizowana we wrześniu 2014 r.

Tagi: DTZ
Napisz pierwszy komentarz
mantra