Business House logoLobos Nieruchomości logoOlivia Business Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoPartner Capital Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoALLCON INVESTMENT logoCOTEX Office Centre logoDorbud S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTorus logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCity Space logoOmnitech Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoArchicom logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoEcho Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoHexagon logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTriGranit Corporation logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKart Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoSchüco International Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoAluprof S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Pożar na budowie Warsaw Spire - AKTUALIZACJA

Aktualne zdjęcie z budowy Warsaw Spire
W zdarzeniu nikt nie ucierpiał
3 lipca w centrum Warszawy zaobserwować można było chmury czarnego dymu, wywołane pożarem na budowie kompleksu biurowego między ulicami Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową.

3 lipca 2014 r., około godziny 16.00 na terenie budowy Warsaw Spire doszło do zaprószenia ognia, w wyniku czego spaliło się kilka płyt styropianowych. Sytuacja została jednak opanowana w ciągu 15 minut. Przyczyny i okoliczności zdarzenia są obecnie wyjaśniane – poinformowała firma Ghelamco w komunikacie opublikowanym 3 lipca.

 

Według najnowszych informacji, podczas wykonywania prac izolacyjnych przez podwykonawcę na budynku C (kondygnacja L17) doszło do zaprószenia ognia. Folia okalająca paletę ze styrodurem zajęła się ogniem od odłożonego na moment palnika używanego przez pracowników do zgrzewania papy. Obecni na miejscu pracownicy natychmiastowo podjęli akcję gaśniczą. Z uwagi na silny wiatr i rozprzestrzeniający się dym, wszyscy pracownicy zostali ewakuowani, a na miejsce przybyła staż pożarna - informuje deweloper.

 

Zgodnie z komunikatem Ghelamco, na budowie zachowano wszelkie zasady bezpieczeństwa i nikt z obecnych nie został poszkodowany. Zdarzenie nie miało wpływu na przebieg budowy i nie spowodowało większych szkód materialnych. Prace zostały podjęte jeszcze tego samego dnia.

 

Warsaw Spire oferować będzie łącznie 100 000 mkw. powierzchni biurowej w ramach trzech budynków: dwóch niższych, 15-kondygnacyjnych, oraz 220-metrowej wieży. Budynki B i C zostaną oddane do użytku jeszcze w 2014 r., natomiast najwyższy biurowiec A – w 2015 r. Inwestycja otrzymała wstępny certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Excellent.

Tagi: Warsaw Spire
Napisz pierwszy komentarz
Ecophon
mantra