UNIMOR Development S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEcho Investment logoKwiaty dla biura logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoKart Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoWOMAK HOLDING logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoGhelamco Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHexagon logoLobos Nieruchomości logoTétris Poland logoTriGranit Corporation logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDorbud S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoPRO-INVEST S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoFYI Commercial Consulting logoINTERBIURO logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Biurowiec na Placu Zamkowym powstaje bez opóźnień

Budowa biurowca Plac Zamkowy - Business with Heritage, widok na róg ul. Miodowej i Senatorskiej
Widok inwestycji od strony ul. Miodowej
Inwestycja w bliskim sąsiedztwie kolumny Zygmunta w Warszawie, która wzbudziła wiele protestów i kontrowersji, jest już na zaawansowanym etapie budowy.

Budowa biurowca Plac Zamkowy - Business with Heritage ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku i wtedy też do budynku wprowadzić się będą mogli pierwsi najemcy. Obecny etap prac inwestor, firma Senatorska Investment, określa jako zaawansowany i informuje, że budowa przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem.

 

Najbardziej zaawansowane prace są prowadzone od strony ul. Miodowej – powstaje tam konstrukcja drugiego piętra. Etapy prowadzonych prac są zróżnicowane ze względu na specyfikę konstrukcji obiektu, która odbiega od standardowo stosowanych rozwiązań. Część budynku u zbiegu ul. Miodowej i Senatorskiej opiera się na konstrukcji mostowej, zlokalizowanej nad tunelem trasy W-Z. Jej projekt opracowali eksperci z firmy ARUP, we współpracy ze specjalistami z Politechniki Warszawskiej. W projekcie wykorzystano m.in. belki sprężone i wykonane w belce stalowe kable, umieszczone w specjalnych tulejach.

 

W bieżącym miesiącu zamknięty został stan zero na obszarze całej inwestycji. Oznacza to, że ukończono konstrukcję żelbetową w kondygnacjach podziemnych, wraz ze stropami na poziomie terenu. Obecnie trwają prace przy konstrukcji żelbetowej kondygnacji naziemnych: wykonywane są słupy, ściany i stropy parteru oraz pierwszego i drugiego piętra budynku. Zakończenie tego etapu prac przewidywane jest na czwarty kwartał 2014 r. W terminie tym planowane jest również wykonanie właściwie całej konstrukcji dachu.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra