Dorbud S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoPartner Capital Group logoGhelamco Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoLobos Nieruchomości logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoTorus logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSchüco International Polska logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoINTERBIURO logoEcho Investment logoBusiness House logoOmnitech Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoKwiaty dla biura logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoCity Space logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoFYI Commercial Consulting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoHexagon logoArchicom logoBREMA Sp. z.o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoUNIMOR Development S.A. logoTétris Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoALLCON INVESTMENT logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Skanska wpłaciła ponad 260 mln zł

Krakowska inwestycja biurowa Skanska Property Poland: Kapelanka 42; fot. Skanska
Krakowska inwestycja biurowa Skanska Property Poland: Kapelanka 42; fot. Skanska
Firma Skanska znalazła się wśród największych płatników podatku CIT w Polsce, zgodnie z rankingami Pulsu Biznesu i Rzeczpospolitej.

W latach 2009-2013 firma Skanska wpłaciła do polskiego budżetu ponad 260 mln zł. Według rankingów Pulsu Biznesu i Rzeczpospolitej, zestawiających największych płatników podatku CIT w Polsce, firma jest liderem branży budowlanej w tym zakresie.

 

W zestawieniu Rzeczpospolitej Skanska znajduje się na 26. miejscu wśród firm, które najwięcej oddały fiskusowi w ciągu ostatnich pięciu lat. Natomiast w rankingu Pulsu Biznesu firma znalazła się w zestawieniu 100 największych podatków, z kwotą ponad 42 mln zł wpłaconych w 2012 r.

 

Cieszymy się, że Skanska znalazła się na liście firm, które wpłacają najwięcej do budżetu, wspierając w ten sposób gospodarkę naszego kraju. Osiągamy stabilne przychody, stale rozszerzamy swoją działalność w Polsce i bierzemy aktywny udział w rozwoju kraju - podkreśla Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska S.A. Chcemy jednak być liderem rynku nie tylko w zakresie przychodów i rentowności, ale także wzmocnić i utrzymać naszą pozycję lidera w zakresie bezpieczeństwa pracy, etyki w biznesie, zielonego budownictwa i jakości – dodaje.

 

Skanska prowadzi działalność w sektorze budowlanym i deweloperskim. W Polsce grupa obecna jest jako generalny wykonawca oraz deweloper nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Działa również w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Firma prowadzi obecnie intensywną rekrutację i planuje zatrudnić ok. 800 osób w ciągu najbliższych miesięcy.

Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
mantra