HAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCity Space logoPartner Capital Group logoTriGranit Corporation logoBREMA Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoSchüco International Polska logoLC Corp S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGhelamco Poland logoDorbud S.A. logoWOMAK HOLDING logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoOmnitech Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoArchicom logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHexagon logoTétris Poland logoCOTEX Office Centre logoINTERBIURO logoKwiaty dla biura logoAluprof S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoLobos Nieruchomości logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoKart Sp. z o.o. logo

Futurystyczna podróż samolotem

|
Zautomatyzowana odprawa, miasteczko lotniskowe zamiast poczekalni, siedzenia dopasowujące się do ciała pasażera – tak za kilka lat będzie wyglądało podróżowanie samolotem.

Na lotnisku w dowolnym miejscu odprawimy swój bagaż, na przykład kupując sobie kawę. Następnie, dzięki danym biometrycznym, będziemy mogli przejść bezproblemowo przez kontrolę bezpieczeństwa, a czasochłonny proces skanowania bagażu zastąpią lasery molekularne  – mówi Magdalena Greloff, rzecznik prasowy portalu Skyscanner.

 

Dużo przyjemniejsze stanie się nawet oczekiwanie na spóźniony lot, dotychczasowe poczekalnie zastąpią bowiem całe miasteczka lotniskowe: baseny, plaże, kina i miejsca rekreacyjne. W miasteczkach będziemy mogli korzystać z różnych rozrywek, na przykład pójść na basen, jogę, zrelaksować się w odpowiednich strefach relaksu lub udać się do kina 3D. Również oferta usługowo-handlowa będzie unikalna, będziemy mogli sobie zrobić wirtualne zakupy i dostarczyć prosto do swojego domu – komentuje Magdalena Greloff.

 

Wyższego komfortu podróżni doświadczą nie tylko na lotnisku, ale też w samolotach. Pokłady nie tylko będą dzielone na specjalne strefy, takie jak: strefa relaksu, gastronomiczna czy biznesowa, ale też zostaną wyposażone w nowe technologie. Wśród nich planowane są np. siedzenia dopasowujące się do ciała pasażera, inteligentne oświetlenie eliminujące problem zespołu nagłej zmiany strefy czasowej (tzw. jet lagu) czy multimedialne centra wyposażone w technologię rozpraszania dźwięków, które umożliwią prowadzenie rozmów bez przeszkadzania pozostałym osobom na pokładzie.

 

Te innowacje pojawiają się już dzisiaj, natomiast w ciągu 10 lat możemy się spodziewać, że będą się popularyzowały i zaczną występować na szeroką skalę – podsumowuje Magdalena Greloff.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra