COTEX Office Centre logoTorus logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoTriGranit Corporation logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEcho Investment logoAluprof S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoLobos Nieruchomości logoNowy Styl Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCity Space logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoWOMAK HOLDING logoGhelamco Poland logoSchüco International Polska logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAgrobex Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoTétris Poland logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDorbud S.A. logoKwiaty dla biura logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoArchicom logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoHexagon logoALLCON INVESTMENT logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

EKO Budowa Silesia Business Park wkracza w kolejny etap

Silesia Business Park w Katowicach
Docelowo kompleks składać się będzie z czterech budynków
Rozpoczynają się prace przy budowie drugiego z czterech biurowców kompleksu Silesia Business Park w Katowicach.

Przy ul. Chorzowskiej już niedługo pojawią się kolejne żurawie, oznaczające następny etap prac przy pierwszej inwestycji Skanska Property Poland w Katowicach.

 

Realizacja Silesia Business Park rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Pierwszy budynek jest już w zaawansowanej fazie budowy – trwa montaż szklano-aluminiowej elewacji i instalacji na dachu. Prowadzone są również prace wykończeniowe powierzchni najmu oraz zagospodarowanie terenów wokół budynku. Już w listopadzie br. do obiektu wprowadzi się pierwszy najemca – PwC. Kolejni, m.in. lokalny oddział Skanska, swoje biura zajmą w pierwszym kwartale 2015 r. Pierwszy z biurowców kompleksu wynajęto dotychczas w 65 proc. Obecnie rozpoczyna się budowa drugiego, którego ukończenie planowane jest na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2015 r.

 

Kompleks składać się będzie docelowo z czterech budynków o łącznej powierzchni 46 000 mkw. W każdym biurowcu znajdzie się dwupoziomowy garaż oraz dwanaście kondygnacji naziemnych, co przełoży się na ok. 11 500 mkw. powierzchni najmu w pojedynczym obiekcie. Do dyspozycji użytkowników oddanych zostanie również 600 miejsc parkingowych na i pod ziemią. Inwestycja powstaje zgodnie z wymaganiami schematu LEED na poziomie Gold, a także według filozofii Workplaces by Skanska. W ramach kompleksu znajdą się takie udogodnienia jak parkingi rowerowe oraz szatnie i prysznice dla rowerzystów, kantyna, kafeteria i placówki handlowo-usługowe.

 

Za projekt architektoniczny Silesia Business Park odpowiada pracownia Medusa Group. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska S.A., natomiast komercjalizacją zajmuje się Skanska Property Poland.

Napisz pierwszy komentarz
mantra