Omnitech Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTriGranit Corporation logoGhelamco Poland logoDorbud S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoBusiness House logoLobos Nieruchomości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSchüco International Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoPRO-INVEST S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEcophon Saint-Gobain logoINTERBIURO logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoKart Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHexagon logoCity Space logoTétris Poland logoPartner Capital Group logoTorus logoArchicom logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Biura i hotel nad krakowskim dworcem autobudowym

Wizualizacja przebudowanego dworca MDA w Krakowie
Nad płytę główną zostaną dobudowane trzy kondygnacje
Nad dworcem autobusowym w Krakowie powstanie hotel, a także do 100 mkw. powierzchni biurowej, przeznaczonej dla wewnętrznych potrzeb Małopolskich Dworców Autobusów.

MDA zamierza nadbudować trzy dodatkowe kondygnacje nad górną płytą krakowskiego dworca autobusowego. Szczegóły inwestycji nie są jeszcze znane, nie wiemy, kto zostanie generalnym wykonawcą projektu, ani kiedy dokładnie rozpoczną się prace. Chcielibyśmy, by dobudowa rozpoczęła się jeszcze w tym roku, ale jeżeli będzie to początek przyszłego roku, to też nie będzie to dla nas problemem. Chcielibyśmy jednak skończyć inwestycję przed Światowymi Dniami Młodzieży - powiedział w rozmowie z E-biurowce.pl Marcin Fall, Członek Zarządu Małopolskich Dworców Autobusowych. Warto nadmienić, że wspomniane wydarzenie rozpoczyna się 26 lipca 2016 r.

 

W czerwcu br. zakończył się remont górnej płyty dworca autobusowego, jednak już w listopadzie rozpoczyna się kolejna rozbudowa, przewidująca połączenie płyty górnej - w tym także dostępu do planowanego hotelu - z górną płytą dworca PKP, czyli parkingiem, z którego będą korzystali klienci hotelu. Dzięki temu, jak podaje Marcin Fall, klienci hotelu nie będą korzystali z miejsc parkingowych, znajdujących się na ulicach sąsiadujących z dworcami i Galerią Krakowską.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra