Plac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOlivia Business Centre logoBusiness House logoKwiaty dla biura logoLC Corp S.A. logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoDorbud S.A. logoGhelamco Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoPartner Capital Group logoWOMAK HOLDING logoCity Space logoKart Sp. z o.o. logoHexagon logoOmnitech Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoSawig Invest Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoALLCON INVESTMENT logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoLobos Nieruchomości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEcho Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoArchicom logoNowy Styl Group logoUNIMOR Development S.A. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Planowana emisja akcji GTC

Należące do GTC Centrum Biurowe Korona w Krakowie
Należące do GTC Centrum Biurowe Korona w Krakowie
Globe Trade Centre S.A. zaproponowała swoim akcjonariuszom emisję do 140 mln nowych akcji.

Nowe możliwości i okazje inwestycyjne dla GTC stwarzają możliwości inwestycyjne, wynikające ze spadku stawek najmu w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej, a także ze znacznych różnic pomiędzy stopami kapitalizacji nieruchomości i niskimi stopami procentowymi. Kapitał pozyskany z akcji zostanie przeznaczony na przejęcie aktywów generujących przychody z najmu, które pozwalają na wygenerowanie przez GTC wartości dodanej. Ponadto uzyskane fundusze posłużą finansowaniu ograniczonego wzrostu poprzez wybrane projekty deweloperskie.

 

GTC zakończyło fazę restrukturyzacji, osiągając dobre i stabilne wyniki operacyjne. Obecnie spółka jest w dobrej kondycji i jest gotowa do wykorzystania zidentyfikowanych atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych w celu stymulacji rozwoju firmy. Potencjalne przejęcia, które zostaną częściowo sfinansowane za pomocą pozyskanego kapitału, wzmocnią portfolio inwestycyjne GTC, tworząc dodatkową wartość dla akcjonariuszy – mówiThomas Kurzmann, Prezes Zarządu GTC.

 

GTC informuje, że zamierza inwestować w nieruchomości generujące przychody z najmu oraz posiadające potencjał dalszego wzrostu wartości. Aktywa wytypowane na drodze starannej selekcji znajdują się w Polsce oraz w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej i Wschodnio-Południowej. Spółka zamierza skupić się na przejmowaniu aktywów z sektora nieruchomości biurowych i handlowych. Dostrzegamy możliwości przejęć, które mogą przełożyć się na szybki rozwój GTC. Aby skorzystać z tych możliwości niezbędne jest pozyskanie kapitału przez GTC. Wierzymy, że realizacja naszej strategii wzrostu sprawi, że w średniej perspektywie czasowej GTC zmieni swój profil i stanie się spółką generującą środki z działalności operacyjnej – komentuje Alexander Hesse, Przewodniczący Rady Nadzorczej GTC.

 

Walne zgromadzenie akcjonariuszy, które zdecyduje o nowej emisji akcji GTC odbędzie się 13 października 2014 r.

 

Globe Trade Centre S.A. jest deweloperem działającym w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. Inwestycje spółki prowadzone są w trzech sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz obiektów mieszkaniowych.

Napisz pierwszy komentarz
mantra