Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTriGranit Corporation logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoOlivia Business Centre logoDorbud S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoKwiaty dla biura logoKart Sp. z o.o. logoEcho Investment logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoTétris Poland logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoPartner Capital Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoHexagon logoPRO-INVEST S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSawig Invest Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoEcophon Saint-Gobain logoOmnitech Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTorus logoSchüco International Polska logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoLobos Nieruchomości logoCOTEX Office Centre logoLC Corp S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCity Space logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Trwa wyburzanie biurowca Drumetu we Włocławku

Biurowiec Drumetu we Włocławku
Biurowiec Drumetu we Włocławku
Z mapy Włocławka znika charakterystyczny budynek na os. Kazimierza Wielkiego, w którym kiedyś urzędował Drumet. Biurowiec ma być rozebrany do końca listopada.

W czasach, gdy fabryka Drumet zatrudniała ponad dwa tysiące osób, w budynku urzędowało ok. 400 pracowników. Od wielu lat ich liczba systematycznie malała, a pozostałych rozlokowywano w pomieszczeniach biurowych znajdujących się obok hal produkcyjnych. Od 2012 r. budynek stoi pusty. Bezskutecznie próbowano go sprzedać, w końcu zapadła decyzja o wyburzeniu. W sierpniu br. rozpoczęły się prace zmierzające do likwidacji budynku. Robotnicy najpierw przystąpili do robót we wnętrzu obiektu, a teraz, od strony zakładu wyjmowane są okna z klatki schodowej. Rozbiórka będzie utrudniona przez znajdującą się w pobliżu portiernię, kiosk i zakład gastronomiczny.

 

Nie można zastosować żadnej potężnej maszyny, która szybko uporałaby się z tym zadaniem - mówi jeden z robotników. - Musimy to robić ręcznie, aby nie zniszczyć pobliskich budynków i rosnącej tuż obok roślinności. Gdy zejdziemy na piąte piętro wówczas będzie użyty cięższy sprzęt, a wyburzane elementy będą wpychane do wewnątrz.

 

39-metrowy budynek wybudowano na początku lat siedemdziesiątych, a jego wysokość od początku przysparzała wielu kłopotów – latem w biurowcu panował ukrop, z kolei zimą trudno było ogrzać pokoje, gdyż ciepło było stale wywiewane nawet przy zamkniętych, ogromnych oknach. Dobre wrażenie na mieszkańcach Włocławka robiła elewacja ze szkła i aluminium, a także pomieszczenia podwieszone na dwudziestu palach biegnących od fundamentów aż do ósmego piętra.

 

Po wyburzeniu biurowca i znajdującego się pod nim schrony, teren zostanie wyrównany. Na razie nie ma planów dotyczących wykorzystania powstałego placu.

Tagi:
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Marco70 :
Witam,szkoda tego reliktu komunizmu był to budynek rozpoznawalny we włocławku i kraju.
25 stycznia 2015 13:18
mantra