FYI Commercial Consulting logoBusiness House logoPRO-INVEST S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoNowy Styl Group logoAluprof S.A. logoTorus logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSawig Invest Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoGhelamco Poland logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logoEcophon Saint-Gobain logoLobos Nieruchomości logoArchicom logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoHexagon logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoKart Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoLC Corp S.A. logoINTERBIURO logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTétris Poland logoDorbud S.A. logoALLCON INVESTMENT logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEcho Investment logoOcean Plaza Sp. z o.o. logo

SSE czekają na małe i średnie firmy

GPP Business Park w Katowicach
GPP Business Park w Katowicach
W odpowiedzi na apel Ministerstwa Gospodarki, specjalne strefy ekonomiczne coraz częściej próbują przyciągać małych i średnich przedsiębiorców. Celem jest uniezależnienie stref od dużych firm i wygenerowanie nowych miejsc pracy.

W naszej strategii działania widzimy konieczność wzmocnienia pewnych kierunków, aby po części obalić mit, że strefy są tylko dla dużych firm – komentuje Andrzej Zabiegliński, wiceprezes i członek zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. ‒ Jeżeli Ministerstwo Gospodarki mówi wyraźnie, że trzeba wzmocnić działania na rzecz małych i średnich firm, to my mówimy: my to już robimy, ale zwrócimy się ku temu jeszcze bardziej.

 

Mali i średni przedsiębiorcy zwracają jednak uwagę, że do rozwoju inwestycji w obrębie SSE potrzebne jest stworzenie bardziej elastycznych przepisów, które zniosą np. wymóg utrzymania miejsc pracy przez co najmniej trzy lata. Dla SSE z kolei wyzwaniem jest zmniejszenie dopuszczalnego prawem unijnym poziomu pomocy publicznej, której limit od 1 lipca zmalał niemal w całym kraju.

 

Na przykład dla województwa śląskiego jest to w tej chwili 25 proc. Trzeba powiedzieć: spróbuj skorzystać z tego, bo środowisko do inwestowania jest ciekawe pod względem rynku, pracy, mamy coraz bardziej wykształconą młodzież. Po drugie jest kwestia, jak w tych nowych realiach pokazywać, że nie tylko poziom pomocy publicznej jest tak bardzo istotny – mówi Andrzej Zabiegliński.

 

Tagi: SSE Katowice
Napisz pierwszy komentarz
mantra