Tętnowski Development Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoTriGranit Corporation logoDorbud S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoINTERBIURO logoOmnitech Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBusiness House logoCity Space logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEcho Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTétris Poland logoLobos Nieruchomości logoNowy Styl Group logoUNIMOR Development S.A. logoWOMAK HOLDING logoBREMA Sp. z.o.o. logoKart Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPRO-INVEST S.A. logoArchicom logoOlivia Business Centre logoALLCON INVESTMENT logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoPartner Capital Group logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoHexagon logoSawig Invest Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoSchüco International Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

500 mln od Ministerstwa

Od 17 listopada br. studenci, absolwenci i bezrobotni w całej Polsce będą mogli skorzystać z programu „Wsparcie w stracie”. Ministerstwo do 2021 r. przeznaczy na ten cel 500 mln zł.

Osoby bezrobotne bez względu na wiek, zarejestrowane w urzędzie pracy; absolwenci wyższych uczelni prywatnych lub państwowych w okresie 4 lat od dnia otrzymania dyplomu; absolwenci szkół średnich w okresie 4 lat od dnia otrzymania dyplomu oraz studenci ostatniego roku studiów mogą starać się o otrzymanie niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu. Program został przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, który podpisał już umowy z instytucjami pożyczkowymi, zajmującymi się obsługą wniosków i doradztwem.

 

„Wsparcie w starcie” to konkretna pomoc dla młodych planujących wejście na rynek pracy. Wśród absolwentów i studentów nie brakuje osób przedsiębiorczych, które mają pomysły na biznes. Cieszę się, że pomagamy im realizować te plany – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

 

Każda osoba starająca się o pożyczkę może liczyć na 20-krotność przeciętnego wynagrodzenia na start biznesu (obecnie 74 800 zł) oraz dodatkowo do 22 tys. zł na utworzenie miejsca pracy. Okres spłaty będzie wynosił do 7 lat, z możliwością karencji w spłacie do roku. Pożyczki są oprocentowane na poziomie ¼ stopy redyskonta weksli.

 

Warunkiem otrzymania kredytu jest m.in. złożenie wniosku w odpowiedniej dla każdego województwa instytucji finansowej wraz z uproszczonym biznesplanem przedsięwzięcia.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra