City Space logoHexagon logoPRO-INVEST S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoTorus logoEcophon Saint-Gobain logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoHAVRE Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoTétris Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoDorbud S.A. logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPartner Capital Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoKwiaty dla biura logoVastint Poland Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoLC Corp S.A. logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoUNIMOR Development S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoNowy Styl Group logoSawig Invest Group logoArchicom logoTętnowski Development Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

EKO Złoto i platyna dla biurowców Skanska

Atrium 1 w Warszawie
Green Day we Wrocławiu
Warszawski budynek Atrium 1 i zlokalizowany we Wrocławiu biurowiec Green Day zdobyły certyfikaty LEED 2009.

Zrealizowany przez firmę Skanska Atrium 1 uzyskał największą liczbę punktów śród polskich biurowców certyfikowanych w LEED 2009 i tym samym może pochwalić się ekologicznym certyfikatem na poziomie Platinum. Obiekt został oddany do użytku w styczniu br., należąc już do nowego właściciela – niemieckiego funduszu Deka Immobilien.

 

W ostatnim czasie odznaczenie LEED Gold przyznano również wrocławskiemu budynkowi Green Day, niemal w całości wynajętemu i sprzedanemu Investec GLL Global Special Opportunities Real Estate Fund, zarządzanemu przez Investec Bank PLC and GLL Real Estate Partners GmbH.

 

Złoto i platyna dla zrealizowanych przez nas budynków to efekt konsekwentnej strategii zrównoważonego rozwoju Skanska. To jeden z fundamentów naszej globalnej filozofii, która ma na celu minimalizowanie wpływu projektów firmy na środowisko. Zaledwie 5-6 lat temu, kiedy wprowadzaliśmy standardy zrównoważonego budownictwa do Polski, niewiele było tu jeszcze wiadomo o certyfikacji. Dziś Polska jest jednym z liderów certyfikacji środowiskowej w Europie – i to cieszy – komentuje Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

 

Zielone rozwiązania zastosowane w Atrium 1 przekładają się na zmniejszenie zużycia energii o 39,7 proc. oraz wody o 60 proc. w porównaniu do budynków referencyjnych. Ponadto projekt emituje 40 proc. mniej dwutlenku węgla, w 100 proc. zasilany jest energią pochodzącą z odnawialnych źródeł, a 95 proc. zużytych do budowy materiałów zostało poddane recyklingowi. Deweloper szacuje, że zielona inwestycja powinna zwrócić się w ciągu 6-7 lat.

 

Wyróżniony złotem Green Day również wyposażony jest w systemy redukujące zużycie energii oraz wody. W obu budynkach posiadają parkingi dla rowerów, szatnie z prysznicami dla rowerzystów oraz punkty do ładowania aut elektrycznych, a najemcom zapewniają dostęp świeżego powietrza i światła dziennego.

 

Skanska była pierwszą firmą w Polsce, która zdobyła dla swojego budynku – obiektu Green Towers we Wrocławiu - certyfikat LEED na poziomie Platinum. Dziś przedsiębiorstwo posiada ponad 130 000 mkw. certyfikowanej powierzchni biurowej - siedem certyfikatów LEED Core&Shell na dwóch najwyższych poziomach oraz sześć projektów precertyfikowanych w LEED Gold lub Platinum.

Napisz pierwszy komentarz
mantra