TriGranit Corporation logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGhelamco Poland logoDorbud S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoArchicom logoFYI Commercial Consulting logoSawig Invest Group logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoNowy Styl Group logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEcophon Saint-Gobain logoPRO-INVEST S.A. logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoHexagon logoWOMAK HOLDING logoTétris Poland logoLobos Nieruchomości logoALLCON INVESTMENT logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoKart Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoKwiaty dla biura logoOmnitech Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEcho Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoOlivia Business Centre logoUNIMOR Development S.A. logoSchüco International Polska logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Z Bydgoszczy do Frankfurtu

Lufthansa wprowadzi nowe połączenie – cztery loty tygodniowo łączące Bydgoszcz z Frankfurtem.

Linia łącząca Bydgoszcz z Frankfurtem będzie latała w poniedziałki, środy, piątki i niedziele począwszy od 29 marca 2015 r. W samolocie Embraer 190 w konfiguracji Klasy Biznes i Ekonomicznej znajdzie się w sumie 100 miejsc. Z Frankfurtu samolot będzie wylatywał o godz. 10:55, a z Bydgoszczy o 14:45.

 

Lufthansa posiada najbardziej rozbudowaną sieć tras w Polsce. Dzięki połączeniu z Bydgoszczą, nasze samoloty będą latać ok. 240 razy w tygodniu, łącząc Frankfurt i Monachium z dziewięciomia polskimi miastami. To sprawia, że ​​jesteśmy niekwestionowanym liderem na rynku połączeń między Niemcami i Polską - mówi Kay Kratky, członek zarządu Lufthansa German Airlines Board, Operations & Hub Frankfurt.

 

Bydgoszcz jest ósmym co do wielkości miastem w Polsce. Z raporty JLL „Polska: nowe lokalizacje biurowe” wynika, że w maju 2014 roku podaż powierzchni biurowej w Bydgoszczy wynosiła 39 300 mkw. W znacznej części zajmowały ją firmy z sektorów BPO/SSC/ITO/R&D, w tym m.in.: Alcatel-Lucent, Atos, Bank BPH, Centralny Ośrodek Rozliczeniowy, Poczta Polska, Contact Center, CTDP, Grant Thorton FPA Group, JP Morgan Chaese, Mobica i Sunride System. Dzięki Operze Nova i Filharmonii Pomorskiej miasto jest jednym z głównych ośrodków muzycznych w kraju. W pobliżu Bydgoszczy znajduje się wpisany na Listę Światowego Dzidzictwa UNESCO Toruń. W obu ośrodkach studiuje łącznie prawie 80 000 osób.

 

Decyzja, którą dziś usłyszeliśmy ma kolosalne znaczenie dla naszego miasta, portu i regionu. W Bydgoszczy wylądowała Lufthansa – o tym przez długi czas tylko marzyliśmy, dziś staje się to faktem. Bardzo dziękuję za przygotowanie tej decyzji, to przecież biznesowa decyzja podczas której obie strony musiały szukać najlepszych dla siebie rozwiązań. Cieszę się, że do tej decyzji doszło. Światowej marki przewoźnik będzie lądował w Bydgoszczy. Bydgoszczy, która podobnie jak region potrzebuje tego połączenia. Myślę, że to najważniejsza decyzja, która zapadła w porcie od momentu jego powstania. Wierze, że będzie to przełom otwierający nasze miasto i region na świat. To też decyzja najbardziej oczekiwana przez biznes, ponieważ to właśnie biznes i gospodarka potrzebują szybkich i dobrych połączeń z całych światem – teraz będzie to możliwe. Cieszę się, że Bydgoszcz znalazła się na mapie Lufthansy. Teraz od nas -  mieszkańców Bydgoszczy, Torunia i regionu zależy powodzenie tego połączenia – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Port Lotniczy Bydgoszcz zapewnia obecnie połączenia lotnicze do 5 portów w całej Europie: Londyn Stansted, Dublin, Birmingham, Dusseldorf Weeze oraz Glasgow. Z Bydgoszczy pasażerowie mogą również dolecieć do Warszawy.

 

Frankfurt jest jednym z największych obszarów ekonomicznych Europy. Znajdujący się w nim hub lotniczy umożliwia bezpośrednie połączenia ze 160 miastami na świecie.

Tagi: Bydgoszcz
Napisz pierwszy komentarz
mantra