COTEX Office Centre logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKwiaty dla biura logoGhelamco Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoALLCON INVESTMENT logoPartner Capital Group logoSawig Invest Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoArchicom logoOmnitech Sp. z o.o. logoTétris Poland logoHexagon logoINTERBIURO logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTriGranit Corporation logoLobos Nieruchomości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcho Investment logoOlivia Business Centre logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoUNIMOR Development S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKart Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoEcophon Saint-Gobain logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBusiness House logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoNowy Styl Group logoTorus logoWOMAK HOLDING logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoSchüco International Polska logoDorbud S.A. logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Problemy na rynku ksero

Nowe technologie pozwalają niemal o połowę ograniczyć kopiowanie i drukowanie dokumentów. Dla producentów urządzeń biurowych to z jednej strony duże wyzwanie, a z drugiej szansa na zwiększenie obrotów.

Borykamy się z tym, że rynek drukowania i kopiowania maleje – mówi Rafał Kozdryk, dyrektor handlowy Xerox Polska. – To jest około 3 proc. w skali roku. Dlatego musimy trochę odejść od tego modelu, który mieliśmy do tej pory i w regionie, i w Polsce, czyli od sprzedawania urządzeń i prostych usług z tym związanych.

 

W związku z zachodzącymi zmianami, firma Xerox zamierza oferować klientom urządzenia oraz usługi, pozwalające na optymalizację procesów związanych z dokumentami i zarządzaniem nimi. Nowy model to „Next Generation MPS”. Odchodzimy od tradycyjnych modeli, takich jak drukowanie czy kopiowanie, chyba że w formie usługi outsourcingowej, czyli z finansowaniem. Idziemy w stronę optymalizacji procesu pracy z dokumentami, zarządzania dokumentami i efektywności korzystania z dokumentów w formie elektronicznej – mówi Rafał Kozdryk.

 

Dotychczasowe metody, polegające na powielaniu i rozsyłaniu papierów były bardzo kosztowne, a unowocześnienie tradycyjnego obiegu dokumentów w firmie może oznaczać realne oszczędności. Kilka procent wydatków dużych przedsiębiorstw jest związanych z drukiem i kopiowaniem – ocenia dyrektor handlowy Xerox Polska. – To jest sytuacja, która w przypadku dużych przedsiębiorstw przekłada się na bardzo duże pieniądze. W związku z tym Xerox już od dawna ma ofertę związaną z optymalizacją, ale nie tylko optymalizacją procesów, lecz także kosztów. To zaczyna się oczywiście audytem i wypracowaniem specyficznego modelu dla firmy, który pozwoli tej firmie oszczędzić pieniądze, a są to oszczędności nawet rzędu 40 proc.

 

Dla firm z branży nowe rozwiązania to szansa na rozwój. Nasza strategia sprzedażowa w Polsce jest budowana na następne trzy lata. Zakłada jeden główny cel: musimy rosnąć dwucyfrowo – podkreśla dyrektor Rafał Kozdryk z Xerox Polska. – Pracujemy nad nową ofertą, pracujemy nad wsparciem pokrycia rynku i nad zespołami sprzedaży, wszystko po to, by można było ten wynik osiągnąć.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Ecophon
mantra