EURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKwiaty dla biura logoHexagon logoEcophon Saint-Gobain logoPartner Capital Group logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoTriGranit Corporation logoHAVRE Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOmnitech Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoLC Corp S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTorus logoLobos Nieruchomości logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCity Space logoNowy Styl Group logoSawig Invest Group logoSchüco International Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoWOMAK HOLDING logoArchicom logoDorbud S.A. logoAluprof S.A. logoKart Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCOTEX Office Centre logoALLCON INVESTMENT logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoBusiness House logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Budżet na start-upy

fot. foter.com
fot. foter.com
W najbliższych latach powstające w Polsce start-upy technologiczne mogą liczyć na duże wsparcie finansowe i organizacyjne. Wysokość kwot, jakie PARP i inne instytucje przeznaczą na ten cel jest właśnie negocjowana w Brukseli.

Pieniędzy dla start-upów będzie sporo – zapewnia Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. – One będą w różnych programach, na różnych poziomach: regionalnym, ponadregionalnym, np. w ramach programu Polska Wschodnia czy na poziomie centralnym w ramach programu Inteligentny Rozwój. W tym programie będzie sporo pieniędzy przede wszystkim dla start-upów z branż nowoczesnych technologii, rozpoczynających swoją aktywność od działalności badawczo-rozwojowej, której wyniki chcą wdrażać.

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczy będzie wspierała startupy nie tylko finansowo, ale też organizacyjne. Oprócz pieniędzy potrzebne jest również wsparcie administracji: promocja i integrowanie środowiska, organizowanie spotkań. To wszystko wpływa na to, że start-upy powstają, rozwijają się i zdobywają rynek krajowy i rynki globalne – podkreśla Bożena Lublińska-Kasprzak. – Wspieramy start-upy w bardzo różny sposób, za pomocą różnych instrumentów. Począwszy od działań o charakterze szkoleniowym, edukacyjnym, poprzez portal stworzony specjalnie dla środowiska start-upowego, e-biznesowego i portale edukacyjne, aż po różnego rodzaju finansowanie: pożyczki, dotacje, wsparcie aniołów biznesu czy inkubatory, które inwestują w start-upy – dodaje.

 

Wsparcie młodych przedsiębiorców może okazać się dobrą inwestycją, zwiększającą rozwój polskiej gospodarki. W podobny sposób zaczynało wielu międzynarodowych gigantów – od firmy garażowej, tworzonej wokół ciekawego pomysłu grupy entuzjastów. Głęboko w to wierzę – mówi prezes PARP. – Pewnie już ktoś w Polsce pracuje nad nowym Skype’em, Google czy innym globalnym projektem, tylko jeszcze o tym nie wiemy, ale to się pewnie okaże za parę lat. Myślę, że mamy już sporo takich firm, które doskonale radzą sobie na wielu rynkach globalnych.

 

Kiedyś początkujące firmy zdane były wyłącznie na siebie. Dziś inwestorzy sami poszukują innowacyjnych rozwiązań, dostarczanych przez start-upy. Przedstawieniu potencjału polskiej branży ICT inwestorom z całego świata ma służyć organizowany przez PARP 3 i 4 grudnia ICT Summit.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra