Doradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoWOMAK HOLDING logoSchüco International Polska logoSawig Invest Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoALLCON INVESTMENT logoLobos Nieruchomości logoPRO-INVEST S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTorus logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoBusiness House logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTriGranit Corporation logoDorbud S.A. logoFYI Commercial Consulting logoHexagon logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoTétris Poland logoEcophon Saint-Gobain logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKwiaty dla biura logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCOTEX Office Centre logoOmnitech Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoKart Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoArchicom logoEcho Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Firmy stawiają na mobilność

W polskich firmach rośnie zapotrzebowanie na technologie mobilne, pozwalające przedsiębiorcom zaoszczędzić czas, zmniejszyć ograniczenia lokalizacyjne i zwiększyć skuteczność pracy.

Używanie smartfonów to sposób na poprawienie skuteczności działania wielu firm. Dzięki technologiom mobilnym firmy mają dostęp zarówno do zasobów wewnętrznych firmy z różnych miejsc, co pozwala pracownikom mobilnym na bardziej efektywne zarządzanie informacją, jak i dotarcie do klientów, którzy znajdują się w różnych częściach kraju czy świata. Technologie mobilne zmniejszają ograniczenia geograficzne, lokalizacyjne oraz przyspieszają efektywność pracy przedsiębiorstwa – uważa Marcin Reichman z Microsoft Devices.

 

Oszczędność czasu przekłada się na oszczędność pieniędzy i optymalizację działań biznesowych. Przykładowo, dyrektor finansowy, mający dzięki chmurze dostęp do wszystkich zasobów firmy, łatwiej i szybciej może zweryfikować dane; a agenci handlowi i zespoły sprzedaży, wykorzystujący w pracy urządzenia mobilne, mają stały dostęp do najnowszych informacji produktowych czy zaktualizowanych cenników. Pozwala im to szybko reagować na zmiany rynkowe i dostosowanie do nich oferty.

 

W ostatnich latach tradycyjne komórki sukcesywnie zastępowane są smartfonami. Przybywa osób korzystających z mobilnej poczty, kalendarza i oprogramowania, związanego z możliwością zarządzania zadaniami pracownika.

 

Zapotrzebowanie na urządzenia mobilne szybko rośnie. Związane jest to przede wszystkim z rozwojem technologii chmurowej, szeroko pojętej mobilności oraz aplikacji mobilnych. Firmy coraz bardziej stawiają na mobilność swoich pracowników, w związku z tym coraz więcej smartfonów ląduje w kieszeniach klientów biznesowych – komentuje Reichman.

 

Na zachodzące w społeczeństwie zmiany szybko reaguje rynek oprogramowania, który dostarcza coraz to nowych narzędzi, w tym specjalistycznych aplikacji, pozwalających na zarządzanie klientami. Ponadto smartfony umożliwiają dostęp do takich narzędzi biurowych, jak edytory tekstu czy arkusze kalkulacyjne.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra