Doradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHexagon logoPRO-INVEST S.A. logoSawig Invest Group logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDorbud S.A. logoALLCON INVESTMENT logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTriGranit Corporation logoBusiness House logoTétris Poland logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOlivia Business Centre logoKwiaty dla biura logoKart Sp. z o.o. logoTorus logoSchüco International Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOmnitech Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcho Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoBREMA Sp. z.o.o. logoPartner Capital Group logoNowy Styl Group logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoWOMAK HOLDING logoAluprof S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Chopin Office – krakowski biurowiec Warimpeksu

Hotel Chopin w Krakowie
Hotel Chopin w Krakowie
Spółka Warimpex, właściciel krakowskiego hotelu Chopin zamierza wybudować biurowiec.

Warimpex jest w fazie planowania projektu Chopin Office, dlatego spółka będzie starannie informować o formie i szczegółach dotyczących inwestycji, jak tylko projekt uzyska ostateczny kształt. Inwestycja będzie usytuowana przy Rondzie Mogilskim, przy hotelu Chopin - informuje Magdalena Wróbel, Biuro Prasowe spółki Warimpex.

 

W zeszłym tygodniu o planach Warimpeksu poinformowała Gazeta Wyborcza. Z przedstawionych przez nią parametrów wynika, że inwestycja będzie posiadała dziewięć kondygnacji, oferujących 4300 mkw. powierzchni biurowej. Budynek będzie posiadał 95 metrów szerokości od strony al. Powstania Warszawskiego i 65 metrów szerokości od strony Ronda Mogilskiego, w związku z czym deweloper będzie musiał wyciąć kilkadziesiąt drzew. Plany te wzbudzają niepokój wśród mieszkańców dzielnicy Grzegórzki, w obrębie której znajduje się hotel Chopin.

 

Będziemy rozmawiać z mieszkańcami i próbować dojść do porozumienia. Nie chcemy sporu – mówił dziennikarzom Gazety Wyborczej Andrzej Orliński, pełnomocnik spółki Warimpex. Zapewnił on, że wycięte drzewa zostaną przesadzone.

 

Warimpex Finanz und Beteiligungs AG jest spółką założoną w 1959 roku, zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami, która skupia się na inwestycjach w sektorze nieruchomości hotelowych położonych w Europie Środkowej i Wschodniej, a także prowadzi projekty związane z nieruchomościami komercyjnymi – budynkami biurowymi i centrami handlowymi. Warimpex działa aktywnie w Polsce, Rosji, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Francji, Niemczech i Austrii.

Napisz pierwszy komentarz
Ecophon
mantra