Agrobex Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBusiness House logoHexagon logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoFYI Commercial Consulting logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGhelamco Poland logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoWOMAK HOLDING logoArchicom logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTriGranit Corporation logoALLCON INVESTMENT logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSchüco International Polska logoLC Corp S.A. logoEcho Investment logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoSawig Invest Group logoKwiaty dla biura logoCity Space logoOmnitech Sp. z o.o. logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoKart Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Wrocławski „szkieletor” w rozbiórce

Niedokończony biurowiec przy węźle Bielańskim, fot. Tomasz Hołod, źródło: gazetawroclawska.pl
Niedokończony biurowiec przy węźle Bielańskim, fot. Tomasz Hołod, źródło: gazetawroclawska.pl
We Wrocławiu przy węźle Bielańskim rozpoczęła się rozbiórka niedokończonego od 30 lat biurowca. Na miejscu dotychczasowego budynku ma powstać nowy obiekt. Niestety, nie wiadomo jeszcze kiedy...

„Szkieletor” znajdujący się w pobliżu ul. Kobierzyckiej dobrze widoczny jest z al. Karkonoskiej i wyjazdu na węzeł Bielański. Budynek powstał w latach 70. dla przedsiębiorstwa rolniczego. Firma zbankrutowała, pozostawiając obiekt w niedokończonym stanie. Inwestycja kilkakrotnie zmieniała właścicieli, a teraz grupa kolejnych inwestorów (w tym znany, wrocławski biznesmen Marcin Saracen, reprezentowany przez firmę Ultranet) zamierza budynek wyburzyć, by na jego miejscu postawić 12-piętrowy biurowiec. Prace już się rozpoczęły i powinny potrwać kilka miesięcy, jednak nowa inwestycja nadal stoi pod znakiem zapytania.

 

Budowę biurowca uzależniamy od tego, kiedy powstanie fragment wschodniej obwodnicy Wrocławia z Żernik do Bielan i wylot na al. Karkonoską. Chodzi o to, by ułatwić dojazd do naszego obiektu od strony Karkonoskiej – poinformował Gazetę Wrocławską Maciej Czerkawski, prezes firmy Ultranet. - Wiemy, że urząd miasta zgodził się już na finansowanie fragmentu drogi przechodzącego przez Wrocław. Liczymy, że droga wkrótce powstanie.

 

Magistrat i urząd marszałkowski podpisały już porozumienie w sprawie finansowania drogi, jednak fragment wschodniej obwodnicy od Żernik do Bielan nie ma jeszcze wybranego korytarza. Droga częściowo ma przebiegać przez Wysoką, a na to nie chcą się zgodzić mieszkańcy wsi. Teoretycznie jesienią 2015 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei mogłaby rozpisać przetarg na budowę, wobec czego trasa byłaby gotowa w 2018 r. Ale spodziewamy się odwołań od decyzji środowiskowej. To może opóźnić postępowanie o dwa, trzy lata - zapowiedział Leszek Loch, dyrektor DSDiK.

Tagi: Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
mantra