Dorbud S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoPRO-INVEST S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOmnitech Sp. z o.o. logoTétris Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoALLCON INVESTMENT logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoHexagon logoTorus logoEcho Investment logoSchüco International Polska logoOlivia Business Centre logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoAgrobex Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoArchicom logoKwiaty dla biura logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoINTERBIURO logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSawig Invest Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPartner Capital Group logoAluprof S.A. logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGhelamco Poland logoUNIMOR Development S.A. logoWOMAK HOLDING logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Zobacz, jak powstał napis "KOCHAM WARSZAWĘ"!

Warsaw Spire
Warsaw Spire
Od kilkunastu tygodni niebo Warszawy rozświetla kolorowy napis „KOCHAM WARSZAWĘ”, umieszczony 140 metrów nad ziemią. Z czego jest zrobiony i jak wyglądało jego przygotowanie oraz montaż?

Napis świetlny w zamierzeniu inwestora i fundacji Sztuka w Mieście ma stwarzać przyjazną dla warszawiaków przestrzeń miejską, ożywioną światłem i kolorem. W stworzenie tej instalacji włożyliśmy mnóstwo serca, począwszy od projektu, po realizację. Mamy nadzieję, że tysiące światełek, które na co dzień dodają energii napisowi, dodadzą jej również miastu i mieszkańcom Warszawy. Cieszy nas również, że w Warszawie powstaje coraz więcej neonów oraz projektów świetlnych i że nasza instalacja na Warsaw Spire stała się inspiracją i wzorem do naśladowania dla innych – komentuje Malwina Pawłowska z Fundacji Sztuka w Mieście.

 

Największym wyzwaniem okazał się montaż napisu na wysokości 140 metrów nad ziemią, któremu towarzyszyły niekorzystne warunki atmosferyczne – wiatr, temperatura dochodząca do -25ºC, a także lód, pokrywający ściany Warsaw Spire i rusztowania.

 

Neon „KOCHAM WARSZAWĘ” ma 10 metrów wysokości i 25 metrów długości, zaś każda z liter jest wysoka na ponad 3 m. Napis z mieniącym się w różnych kolorach sercem zajmuje 3 kondygnacje budynku, a zasila go ponad 9000 diod LED, zużywających 2500 W energii. Łączna długość przewodów elektrycznych, które wspomagają działanie neonu wynosi 200 mb.

 

Poniżej prezentujemy film, na którym można obejrzeć proces przygotowań i instalacji napisu „KOCHAM WARSZAWĘ". Autorem muzyki do klipu jest Minu – Dominik Buczkowski, producent, multiinstrumentalista i członek zespołu Young Stadium Club. Jego rozwój wspiera Fundacja Sztuka w Mieście. Underwater jest pierwszym singlem artysty.

 


 

Napisz pierwszy komentarz
mantra