FYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoAgrobex Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoPartner Capital Group logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoALLCON INVESTMENT logoWOMAK HOLDING logoAluprof S.A. logoKart Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoKwiaty dla biura logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoLobos Nieruchomości logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoArchicom logoDorbud S.A. logoSawig Invest Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoTorus logoGhelamco Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCity Space logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoHexagon logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOmnitech Sp. z o.o. logoEcho Investment logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Wrocław - 2 tys. mkw. dla młodych przedsiębiorców

Otwarcie IPiT - Maciej Bluj - wiceprezydent Wrocławia
Otwarcie IPiT, fot. WPT
Oficjalną działalność rozpoczął Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Przy ul. Fabrycznej na terenie Maszynowni Biznesu w lutym ruszył Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii. Z ponad 2 000 mkw. powierzchni będzie mogło korzystać 60 młodych firm. Celem Inkubatora jest stworzenie warunków do powstawania nowych i rozwoju już istniejących małych i średnich firm. Jednymi z udogodnień, jakie inkubator oferuje powstającym pod jego skrzydłami biznesom, jest obniżanie bądź całkowita niwelację kosztów związanych z wynajmem biura i składkami ZUS.

 

Oprócz kwestii finansowych Inkubatory przede wszystkim dają możliwość wymiany doświadczeń i współpracy między debiutującymi przedsiębiorcami. Z twórczych interakcji nierzadko wynikają nowe koncepcje, które później przeradzają się w realne produkty i usługi trafiające na rynek.

 

Zanim powstał IPiT przez osiem lat w Parku Technologicznym działał Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, udzielając swojego wsparcia ponad 100 firmom. Wiele z nich dziś jest renomowanymi przedsiębiorcami, działającymi na polskich i zagranicznych rynkach. W 2013 roku DAIP zwyciężył w międzynarodowym konkursie na najlepszy naukowy inkubator w kategorii zwrot z inwestycji publicznych. Dziś IPiT korzysta z doświadczenia starszego kolegi.

 

Firmy chcące rozwijać się pod skrzydłami Inkubatora mają łatwy dostęp do 10 wyspecjalizowanych laboratoriów, porad i warsztatów nt. prowadzenia własnego biznesu, a także salek konferencyjnych, zaplecza kuchennego i pokoju przeznaczonego do odpoczynku. Przez pierwszy rok cena wynajmu metra kwadratowego wynosi tylko 20 zł miesięcznie.

 

Łączny koszt inwestycji wyniósł około 11 mln zł. Fundusze pochodziły z budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra