INTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBusiness House logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoTétris Poland logoALLCON INVESTMENT logoLC Corp S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoSchüco International Polska logoCity Space logoHexagon logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoBREMA Sp. z.o.o. logoKart Sp. z o.o. logoArchicom logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoTorus logoPRO-INVEST S.A. logoGhelamco Poland logoWOMAK HOLDING logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoCOTEX Office Centre logoUNIMOR Development S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAluprof S.A. logoPartner Capital Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKwiaty dla biura logoTriGranit Corporation logoSawig Invest Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoINTERBIURO logo

Co dalej z Echo Investment?

West Gate - inwestycja realizowana przez Echo Investment we Wrocławiu
West Gate - inwestycja realizowana przez Echo Investment we Wrocławiu
Nowy inwestor Echo Investment – firma Griffin, poinformowała o planach wejścia w posiadanie łącznie 66 proc. akcji spółki.

Umowę z podmiotem należącym do Griffin Topco III oraz do funduszu zarządzanego przez PIMCO o pośrednim zakupie 41,55 proc. akcji Echo Investment podpisano 28 lutego. Transakcja zakupu zostanie ostatecznie sfinalizowana po otrzymaniu zgody od Komisji Europejskiej. Jak czytamy w nowym komunikacie prasowym Griffin Real Estate – Następnym krokiem będzie ogłoszenie publicznego wezwania do sprzedaży akcji Echo Investment do poziomu 66 procent.

 

Nowi inwestorzy poinformowali jednocześnie, że nie zamierzają skupować stu procent akcji i wycofać spółki z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Ponadto Griffin zakłada, że cena akcji zaoferowana w wezwaniu będzie mieścić się na poziomie ceny minimalnej wyliczonej zgodnie z właściwymi przepisami, w tym średniej ceny rynkowej akcji Echo Investment z okresu sześciu miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania.

 

W komunikacie czytamy również, że nowy inwestor nie będzie przeprowadzał zmian w zarządzie spółki. Griffin zamierza podjęć współpracę z dotychczasowym zarządem, w efekcie której w przeciągu kilku miesięcy będzie przeprowadzony przegląd strategii i jej ewentualna optymalizacja.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra