City Space logoKart Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHexagon logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoBusiness House logoAluprof S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBREMA Sp. z.o.o. logoArchicom logoTétris Poland logoINTERBIURO logoTorus logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoKwiaty dla biura logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logoWOMAK HOLDING logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoUNIMOR Development S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPRO-INVEST S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoEcho Investment logoGhelamco Poland logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoLobos Nieruchomości logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEcophon Saint-Gobain logo

Nowe życie wrocławskiego Cuprum

Cuprum Square - wstępna wizualizacja
Inwestycja zakłada powstanie dwóch nowoczesnych budynków o przeznaczeniu biurowo-usługowym
W kwietniu we Wrocławiu rozpocznie się rozbiórka istniejącego biurowca Cuprum. W jego miejsce powstanie nowoczesny kompleks biurowo-usługowy.

W kwietniu rozpocznie się realizacja projektu Cuprum Square, który powstanie w centrum Wrocławia w miejsce istniejącego obiektu. Inwestycja zakłada powstanie dwóch nowoczesnych budynków o przeznaczeniu biurowo-usługowym. Projekt realizowany będzie w ramach funduszu KGHM IV FIZAN, zarządzanego przez KGHM TFI. Zakładana jest realizacja części inwestycji w formule joint venture z udziałem profesjonalnego dewelopera.

 

W ramach pierwszego etapu projektu Cuprum Square zostanie przeprowadzona rozbiórka obecnego budynku Cuprum, potrwa ona od kwietnia do lipca br. Również na tym etapie powstanie ostateczna koncepcja architektoniczna, a także zostaną przeprowadzone wszystkie niezbędne działania zmierzające do wystąpienia o pozwolenie na budowę. Termin rozpoczecia II etapu, jakim jest budowa obiektu, będzie uzależniony od daty uzyskania odpowiednich pozwoleń budowlanych. Zakładany czas budowy to niespełna dwa lata, a oddanie budynków do użytkowania planowane jest w drugiej połowie 2017 r. lub w pierwszej połowie 2018 r.

 

Tereny, na których realizowany będzie projekt Cuprum Square, charakteryzują się świetną lokalizacją w centrum Wrocławia i już kilka lat temu rozpoczęły się analizy możliwości najlepszego wykorzystania tak interesujących nieruchomości. Aktualnie poprzez fundusz KGHM IV FIZAN realizujemy projekt, dzięki któremu powstanie nowoczesne centrum biurowo-usługowe, które stanie się nie tylko flagową inwestycją w ramach naszego funduszu, ale i ważnym punktem biznesowym na mapie Wrocławia – mówi Łukasz Chojnacki, Prezes Zarządu KGHM TFI S.A.

 

W ramach projektu powstaną dwa niezależne budynki biurowo-usługowe: Budynek A o powierzchni ponad 10 000 mkw. oraz Budynek B o powierzchni ponad 20 000 mkw. Obiekty będą miały odpowiednio 7 i 8 kondygnacji, pełniących funkcję biurowo-usługową. Obszerna powierzchnia jednego z budynków została zaprojektowana jako sala konferencyjna. Pod całością zaplanowany został również parking podziemny skomunikowany wewnętrznymi rampami zjazdowymi. Projekt koncepcyjny został opracowany przez biuro architektoniczne Medusagroup

 

Tagi: Medusagroup
Napisz pierwszy komentarz
mantra