Lobos Nieruchomości logoUNIMOR Development S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKwiaty dla biura logoLC Corp S.A. logoTriGranit Corporation logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGhelamco Poland logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoALLCON INVESTMENT logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoSawig Invest Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoHAVRE Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoDorbud S.A. logoSchüco International Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEcophon Saint-Gobain logoPRO-INVEST S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHexagon logoEcho Investment logoWOMAK HOLDING logoTorus logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBusiness House logoTétris Poland logoINTERBIURO logoCity Space logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Postępy na budowie OVO Wrocław – podłogi są już gotowe

Trwają prace na OVO Wrocław
OVO Wrocław
W realizowanej przez Wings Properties luksusowej inwestycji we Wrocławiu zostały już zabetonowane wszystkie podłogi – od kondygnacji podziemnych aż po szóste piętro. Obecnie trwają prace wewnątrz i na elewacji.

Na placu budowy OVO Wrocław pracuje obecnie ok. 300 osób. Betonowa konstrukcja wielofunkcyjnego kompleksu jest już niemal gotowa. Pozostało już tylko dokończyć budowę dachu, który jest gotowy w ok. 70 proc.

 

Równolegle do prac na najwyższym piętrze postępują roboty na niższych poziomach. Na kondygnacjach podziemnych gotowe są ściany działowe, trwa montaż instalacji i postępują prace wykończeniowe. Podobnie jest na parterze, z kolei na pierwszym piętrze, gdzie mieścić się będą pokoje hotelu DoubleTree by Hilton, murarze wznoszą ściany działowe, a także montują stolarkę okienną. W środku budowy wykonane zostały dwa pokoje wzorcowe, które mogłyby przyjąć gości. Na piętrach mieszkalnych – czwartym, piątym i szóstym – również powstają ściany działowe oraz posadzki. Prowadzimy też prace przy elewacji budynku. Powstaje podkonstrukcja dla corianu, który ozdobi OVO Wrocław i nada mu charakterystyczny, zaokrąglony kształt. Podkonstrukcja jest gotowa w 50 proc. – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

 

Generalnym wykonawcą prac jest firma Eiffage Polska Budownictwo SA. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design & build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Elewacja projektu zostanie wykonana z corianu – plastycznego materiału umożliwiającego nadanie budynkowi opływowej formy. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, dzięki czemu kompleks OVO Wrocław będzie gotowy w 2016 roku.

 

Dziewięciokondygnacyjny kompleks osiągnie wysokość 25 metrów nad ziemią i połączy w sobie wiele funkcji: apartamenty, penthouse'y, biura, lokale usługowe, centrum fitness oraz hotel. Projekt budynku został przygotowany przez pracownię Gottesman–Szmelcman Architecture, a jego inwestorem jest spółka Wings Properties, wchodząca w skład grupy deweloperskiej Star Group Poland.

 

Tagi: OVO Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
mantra