DEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoSawig Invest Group logoTorus logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHexagon logoAgrobex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSchüco International Polska logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoArchicom logoCOTEX Office Centre logoEcophon Saint-Gobain logoEcho Investment logoOmnitech Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoKart Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoDorbud S.A. logoOlivia Business Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoALLCON INVESTMENT logoWOMAK HOLDING logoBREMA Sp. z.o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoKwiaty dla biura logoPRO-INVEST S.A. logoTriGranit Corporation logoPartner Capital Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGhelamco Poland logoLC Corp S.A. logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Cybercom rozwija się w Łodzi

Działająca w branży IT firma Cybercom otwiera nowy oddział w Łodzi i zwiększa zatrudnienie.

Szwedzka firma Cybercom zamierza otworzyć w Łodzi nowy oddział, odpowiedzialny za dostarczanie rozwiązań dla jednego z najważniejszych klientów. W związku z tym w najbliższych miesiącach do firmy zostanie zatrudnionych 50 osób, głównie programistów i administratorów IT, a w 2016 r. pracę w spółce znajdzie kolejne 100 informatyków. Ta firma zaufała naszemu miastu jako pierwsza z branży IT, bo decyzję o lokalizacji biura w Łodzi podjęła w 2005 roku. Zdecydowano o tym ze względu na położenie, kadrę i możliwości rozwojowe. Teraz firma myśli o nowym projekcie, więc faktycznie dobrze trafili - komentuje wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.

 

W Polsce spółka działa od 1997 r. W 2005, jako jeden z pierwszych inwestorów zagranicznych sektora IT, otworzyła oddział w Łodzi. Cybercom Poland jest członkiem Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej, Forum Technologii Bankowych, ICT Polska Centralna Klaster oraz ABSL. Koncern specjalizuje się w rozwiązaniach internetowych, bezpieczeństwie, usługach mobilnych oraz telekomunikacyjnych, świadczy usługi consultingowe i outsourcingowe, testowania oraz R&D dla dużych i średnich firm. Obecnie zatrudnia ponad 170 programistów i specjalistów IT, z czego ponad 120 w Łodzi.

 

Głównym powodem przyczyną rozwoju placówki w Łodzi jest tutejszy rynek talentów. Działamy tu od dziesięciu lat i udało nam się przyciągnąć do firmy najlepszych specjalistów, ekspertów, dzięki temu możemy się rozwijać. Drugi powód naszej obecności w Łodzi dotyczy tego, że świat nordycki dobrze wpisuje się w taką lokalizację. Trzecia ważna sprawa to fakt, że działalność w Łodzi odpowiada klientom skandynawskim - podkreśla Niklas Flyborg, prezes oraz CEO Cybercom Poland.

 

Cybercom Poland jest częścią szwedzkiej grupy Cybercom notowanej na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie od 1999. Centrala grupy znajduje się w Sztokholmie. Obecnie do Grupy Cybercom należą 22 oddziały znajdujące się w 6 krajach, w Europie (Danii, Finlandii, Polsce, Szwecji) oraz w Azji (Indie, Singapur). Poziom zatrudnienia w całej grupie to ponad 1200 specjalistów.

 

W Łodzi jesteśmy dobrze znani. Wyróżniamy się podejściem do pracownika. Byliśmy już za to wielokrotnie nagradzani, więc mamy czym zachęcać kandydatów. Jeśli chodzi o atmosferę pracy jesteśmy wciąż najlepsi i tego nie zmienimy - mówił Marcin Siech, Dyrektor Zarządzający Cybercom Poland, zachęcając do aplikowania o pracę w rozwijającej się firmie.

 

Obecna siedziba łódzkiej spółki mieści się w Centrum Biznesowym Faktoria przy ul. Dowborczyków 25.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra