INTER-MAR Stanisław Marzec logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoEcho Investment logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoTriGranit Corporation logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHexagon logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoCity Space logoBusiness House logoGhelamco Poland logoTorus logoUNIMOR Development S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArchicom logoPartner Capital Group logoLobos Nieruchomości logoSawig Invest Group logoSchüco International Polska logoBREMA Sp. z.o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoAluprof S.A. logoLC Corp S.A. logoDorbud S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKwiaty dla biura logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoALLCON INVESTMENT logoOlivia Business Centre logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

EKO Część kompleksu Dominikański oddana do użytkowania

Biurowiec Dominikański we Wrocławiu
Budynek A
Zabytkowy Pałac Oppersdorfów i budynek A należące do wrocławskiego kompleksu Dominikański otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Za inwestycję odpowiada Skanska.

Nowoczesny biurowiec Dominikański znajduje się w centrum Wrocławia przy pl. Dominikańskim. Kompleks składa się z dwóch budynków biurowych oraz zabytkowego, zmodernizowanego przez dewelopera Pałacu Oppersdorfów. Łącznie kompleks zaoferuje niespełna 40 000 mkw. powierzchni najmu klasy A, z czego ok. 800 mkw. w Pałacu. Pozwolenie na użytkowanie zostało wydane dla budynku A oraz Pałacu. Budynek B pozostaje w trakcie realizacji, która zgodnie z harmonogramem zakończy się w sierpniu 2015 roku.

 

Dominikański został zaprojektowany z myślą o tym, by jak najlepiej wpisywał się w otoczenie oraz historię tej części miasta, a odnowiony Pałac ponownie prezentował się w pełnej krasie. Włączenie go do Dominikańskiego sprawia, że cały kompleks jest projektem unikatowym na rynku biurowym w Polsce – komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

 

Pałac Oppersdorfów pochodzi z pierwszej połowy XVIII wieku. Największe piętno na nim odcisnęły II wojna światowa i okres powojenny. Zniszczoną fasadę i zdobienia z piaskowca przez wiele lat niszczały. Działania włączające go w kompleks Dominikański pozwoliły przywrócić mu dawną świetność. Projekt przebudowy Pałacu został przygotowany wspólnie z konserwatorami zabytków, archeologami oraz władzami miejskimi. Inwentaryzacja architektoniczna obiektu pozwoliła odwzorować pierwotną formę Pałacu z dbałością o jego cenne, zabytkowe elementy.

 

Podczas prac restauracyjnych odtworzyliśmy frontową elewację wraz ze zdobieniami i dwukondygnacyjnym naczółkiem. Elementy kamienne zostały wykonane z piaskowca po wcześniejszych konsultacjach i analizach przeprowadzonych z Miejskim Konserwatorem Zabytków. We wnętrzu Pałacu udało nam się odzyskać wiele elementów ozdobnych, aby mogły stać się symbolem poprzednich aranżacji w nowej powierzchni biurowej – opowiada Anna Życińska-Wójcik, menedżer projektu Dominikański w Skanska Property Poland.

 

Rewitalizacji wymagała nie tylko elewacja, ale też zniszczone wnętrza. Wygląd godny pałacu odzyskało lobby oraz części wspólne budynku. Na powierzchniach przeznaczonych dla najemców został wykonany szereg prac technicznych, doprowadzono nowe instalacje i zamontowano nowoczesne systemy biurowe. Ostateczna aranżacja wnętrz będzie konsultowana z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra