INTERBIURO logoAluprof S.A. logoLC Corp S.A. logoGhelamco Poland logoBusiness House logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoLobos Nieruchomości logoKwiaty dla biura logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSchüco International Polska logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoHexagon logoUNIMOR Development S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoALLCON INVESTMENT logoCity Space logoKart Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoCOTEX Office Centre logoTriGranit Corporation logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office B Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoOlivia Business Centre logoDorbud S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEcophon Saint-Gobain logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEcho Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBREMA Sp. z.o.o. logoTétris Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Rozbudowa łódzkiej Faktorii

Faktoria Centrum Biznesowe, fot. faktoria.lodz.pl
Faktoria Centrum Biznesowe, fot. faktoria.lodz.pl
Prace związane z rozbudową Centrum Biznesowego Faktoria są niemal na ukończeniu. Nowo wybudowany obiekt zaoferuje 525 mkw. powierzchni biurowej, co zwiększy cały metraż kompleksu do ponad 3 300 mkw.

Rozbudowa Centrum Biznesowego Faktoria, zlokalizowanego przy ulicy Dowborczyków w Łodzi, została rozpoczęta w 2014 roku, jako odpowiedz na rosnący popyt w zakresie powierzchni biurowych na łódzkim rynku. Nowa część Faktorii jest ukończona w 90 proc., a planowany termin jej oddania do użytku to II i III kwartał 2015 roku.

 

Powstające budynki biurowe nawiązują stylem architektonicznym do zabudowy fabrycznej, będącej nieodłącznym elementem architektury miasta Łodzi. Nowa część Faktorii, zaprojektowana przez pracownię projektową G3 Architekci jest połączeniem nowoczesności z fabrykanckim stylem. Potencjalny najemca będzie miał do dyspozycji moduły biurowe od 60 mkw. do 175 mkw. z możliwością dowolnej aranżacji przestrzeni. Powierzchnia biurowa typu open space zostanie wyposażona w m.in. podwieszane sufity, systemy telekomunikacyjne, klimatyzacje, a także monitoring. Ponadto, w budowanym obiekcie znajdą się sale szkoleniowo-konferencyjne, restauracja, a także parking.

 

Centrum Biznesowe Faktoria zostało utworzone w 2002 roku w budynkach starej fabryki Motorów Henryka Wagnera. Nieruchomości, w których znajduje się obiekt, zostały zakupione przez spółkę FAKTORIA w 2000 roku, a następnie zmodernizowane oraz odrestaurowane w stylu architektury fabrykanckiej. Dziewięć lat później kompleks został odkupiony przez o firmę P.H.U. STANLEY.

 

Centrum Biznesowe Faktoria zlokalizowane jest w samym sercu Łodzi, w bliskim sąsiedztwie Dworca Fabrycznego oraz ulicy Piotrkowskiej, co przyczynia się do wzrostu atrakcyjności tego miejsca w oczach potencjalnego najemcy.  

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra