PRO-INVEST S.A. logoKart Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArchicom logoSchüco International Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPartner Capital Group logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoDorbud S.A. logoWOMAK HOLDING logoKwiaty dla biura logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTorus logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoNowy Styl Group logoEcophon Saint-Gobain logoPorto Office B Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoLC Corp S.A. logoHexagon logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoCity Space logoAluprof S.A. logoLobos Nieruchomości logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTétris Poland logoFYI Commercial Consulting logoBusiness House logoOmnitech Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEcho Investment logo

Gdynia ma inkubator

28 maja odbyło się uroczyste otwarcie Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości realizowany był od listopada 2012 r. przy wsparciu finansowym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, Infrastruktura dla Rozwoju Firm Innowacyjnych, Gminy Miasta Gdynia oraz Fundacji Gospodarczej, która jest jego właścicielem.

 

Celem Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest wspieranie rozwoju sektora mikro, małych i średnich firm, które już teraz odgrywają znaczącą rolę w gospodarce Trójmiasta. Budynek o powierzchni całkowitej przekraczającej 2900 mkw. może przyjąć pod swoje skrzydła od 30 do 50 młodych przedsiębiorców. Oprócz biur będą mieściły się w nim sale konferencyjno-szkoleniowe oraz część gastronomiczna, w której będą mogły odbywać się biznesowe spotkania.

 

W obiekcie utworzony zostanie ośrodek wspierania innowacji, odpowiedzialny za transfer wiedzy i technologii pomiędzy światem nauki i biznesu, w tym m.in. pozyskiwanie z pomorskich szkół wyższych informacji o nowych projektach, ułatwianie komunikacji między przedsiębiorcami i naukowcami, aktywizacja studentów, prowadzenie szkoleń dla nowo powstałych firm, organizacja szkoleń i warsztatów tematycznych.

 

W ramach Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości powstanie Multimedialne Centrum Rozwoju (MCR), dysponujące pomieszczeniem wyposażonym w nowoczesny sprzęt multimedialny i komputerowy, wykorzystywany do realizacji usług doradczych czy szkoleniowych. Dzięki niemu użytkownicy inkubatora będą mogli korzystać z usług wspierających ich własny rozwój, a przez to także rozwój firm, które prowadzą.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra