LC Corp S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoNowy Styl Group logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoALLCON INVESTMENT logoOmnitech Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPartner Capital Group logoSchüco International Polska logoCOTEX Office Centre logoBREMA Sp. z.o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoArchicom logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEcho Investment logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWOMAK HOLDING logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTriGranit Corporation logoPRO-INVEST S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoDorbud S.A. logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoLobos Nieruchomości logoOlivia Business Centre logoHexagon logoTétris Poland logoUNIMOR Development S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logo

Echo minimalizuje ryzyko inwestycyjne

Q22
Q22
Echo Investment zawarło umowę opcji sprzedaży i podziału zysku z FTF Columbus SA, podmiotem zależnym od Michała Sołowowa.

W komunikacie spółki czytamy, że celem zawarcia umowy opcji jest ograniczenie ryzyka inwestycyjnego spółki związanego z budową i komercjalizacją biurowca Q22, powstającego w Warszawie na działce przy zbiegu al. Jana Pawła II. Gwarantem procesu inwestycyjnego jest Michał Sołowow.

 

Na podstawie podpisanego porozumienia Echo Investment uzyskało uprawnienie sprzedaży udziałów w spółce Projekt Echo – 70 sp. z o.o., która jest podmiotem od niego zależnym i właścicielem Q22. W umowie Columbus zobowiązał się m.in. do tego, że w wypadku gdyby Echo nie było w stanie zaciągnąć części finansowania od podmiotów trzecich z przyczyn niezależnych, zostanie mu udzielona pożyczka w wysokości 60 proc. brakującego finansowania.

 

Echo Investment jest uprawnione do skorzystania z prawa opcji w ciągu pół roku od chwili otrzymania pozwolenia na użytkowanie biurowca. Cena sprzedaży udziałów w przypadku skorzystania z prawa opcji będzie równa kapitałom własnym wniesionym do Echo-70, powiększonym o uzgodnione w umowie oprocentowanie, pomniejszonym o niektóre koszty związane z inwestycją w projekt. W wypadku nieskorzystania z prawa opcji przez spółkę, Columbus uzyska uprawnienie do otrzymania udziału w hipotetycznym zysku spółki.

 

Szczegóły zawartego porozumienia dostępne są w komunikacie Echo Investment.

Napisz pierwszy komentarz
mantra