Torus logoEcho Investment logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoLC Corp S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTétris Poland logoPRO-INVEST S.A. logoSawig Invest Group logoCOTEX Office Centre logoINTERBIURO logoKart Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoGhelamco Poland logoSchüco International Polska logoTriGranit Corporation logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoNowy Styl Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArchicom logoHexagon logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEcophon Saint-Gobain logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPartner Capital Group logoWOMAK HOLDING logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoCity Space logoALLCON INVESTMENT logoKwiaty dla biura logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOlivia Business Centre logoDorbud S.A. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Oceń kondycję firmy z Ministerstwem Gospodarki

Od 22 lipca, za pomocą dostępnego online narzędzia przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki, przedsiębiorcy mogą wykonać analizę kondycji swojej firmy.

Dostępne na stronie internetowej autodiagnoza.parp.gov.pl narzędzie pomoże przedsiębiorcom dokonać samodzielnej diagnozy kondycji przedsiębiorstwa i odpowiednio wcześniej dostrzec ewentualne problemy w jego prowadzeniu, w tym m.in. zagrożenie niewypłacalnością. Jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Gospodarki, wczesne wykrycie zagrożeń umożliwi podjęcie działań restrukturyzacyjnych, które w konsekwencji pomogą uratować firmę przed problemami, a nawet upadłością.

 

Każdy przedsiębiorca po wejściu na stronę internetową i zarejestrowaniu się na niej, może przeprowadzić badanie, które polega na wpisaniu w dostępnym formularzu wybranych informacji z własnego sprawozdania finansowego. Na podstawie danych system automatycznie dokona analizy, dzięki której przedsiębiorca otrzyma informację, czy jego sytuacja finansowa jest stabilna, czy w jego firmie następują jakieś niekorzystne zmiany, czy w ich następstwie powinien się on obawiać poważniejszych zagrożeń.

 

Pod wskazanym adresem przedsiębiorca może wybrać jedną z dostępnych autodiagnoz: wstępną lub pogłębioną. Pierwsza z nich pokaże wywołujące niepokój obszary finansów w podziale na poszczególne obszary funkcjonowania firmy, z kolei druga pozwoli porównać kondycję przedsiębiorstwa z rynkową konkurencją. Ta opcja będzie dostępna dopiero wtedy, gdy w serwisie będzie zarejestrowana odpowiednia liczba konkurentów z danej branży.

 

Uruchomienie narzędzia stanowi jeden z punktów realizacji zadania zatytułowanego Zapobieganie sytuacjom kryzysowym przedsiębiorstw, wskazanego w Polityce Nowej Szansy – dokumencie sporządzonym przez Ministerstwo Gospodarki. Platforma została przygotowana w ramach Instrumentu Szybkiego Reagowania, projektu pilotażowego realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), skierowanego do przedsiębiorców, którzy doświadczają problemów ekonomicznych, ale nie osiągnęli jeszcze statusu przedsiębiorstwa zagrożonego.

Napisz pierwszy komentarz
mantra