AWIM Grupa Inwestycyjna logoTétris Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoSawig Invest Group logoUNIMOR Development S.A. logoWOMAK HOLDING logoArchicom logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGhelamco Poland logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoCity Space logoNowy Styl Group logoBREMA Sp. z.o.o. logoPartner Capital Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBusiness House logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoDorbud S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoKart Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoTorus logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCOTEX Office Centre logoTriGranit Corporation logoKwiaty dla biura logoAgrobex Sp. z o.o. logoHexagon logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEcho Investment logoSchüco International Polska logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPRO-INVEST S.A. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

EKO Najbardziej zielony biurowiec na Węgrzech

Váci Corner Offices
Váci Corner Offices
Należący do HB Reavis budynek Váci Corner Offices zdobył certyfikat BREEAM na ocenę Excellent. To najwyżej oceniony węgierski biurowiec w tym systemie.

Váci Corner Offices jest pierwszym projektem HB Reavis na Węgrzech. Obiekt został oddany do użytkowania w 2014 r. Teraz otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, uzyskując 73.4 proc. punktów, co pozwala określić go  najbardziej przyjaznym środowisku budynkiem spośród wszystkich projektów certyfikowanych przez BRE Group na Węgrzech.

 

Dziewięciopiętrowy biurowiec HB Reavis charakteryzuje się wysoką jakością zastosowanych materiałów i technologii, a także licznymi proekologicznymi rozwiązaniami. Projekt zapewnia zerową emisję dwutlenku węgla, wykorzystanie wody deszczowej, recykling oraz możliwość ładowania ładowania pojazdów elektrycznych. Użyte systemy wentylacji nie wydzielają żadnych zanieczyszczeń.  

 

Najemcy Váci Corner Offices mogą korzystać z dziewięciu wind oświetlanych lampami LED i wyposażonych m.in. w system odzyskiwania energii z hamowania, co wpłynie na roczne zaoszczędzenie nawet 50 proc. energii w stosunku do tradycyjnych wind. Dodatkowe punkty w procesie certyfikacji zapewniła lokalizacja biurowca w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra, w centrum dzielnicy Váci, jednej z najważniejszych lokalizacji biznesowych Budapesztu. Pracownicy przyjeżdżający do biura na rowerze mają do dyspozycji specjalne miejsca postojowe, a także natryski i szafki znajdujące się na poziomie parkingu samochodowego.

 

To, że budynek Váci Corner Offices jest jedyną węgierską inwestycją odznaczoną tak prestiżowym międzynarodowym certyfikatem jest najlepszym dowodem na to, jak bardzo zależy nam na przyjaznych środowisku rozwiązaniach. Przykładamy do tej kwestii ogromną wagę zarówno na etapie projektu, jak i budowy. Chcieliśmy stworzyć biurowiec oferujący komfortowe warunki pracy dla najemców, przy jednoczesnej minimalizacji szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Głęboko wierzymy, że przyszłość należy do zrównoważonego budownictwa i proekologicznych rozwiązań, które przy okazji sprawiają, że praca w takim miejscu staje się przyjemniejsza – komentuje Zoltán Radnóty, Prezes Zarządu HB Reavis Węgry.

Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
mantra