Art-Deweloper Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoKwiaty dla biura logoLobos Nieruchomości logoKart Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoEcho Investment logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFYI Commercial Consulting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoHexagon logoPorto Office B Sp. z o.o. logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoWOMAK HOLDING logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoBREMA Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSchüco International Polska logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoCity Space logoLC Corp S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoDorbud S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoCOTEX Office Centre logoTétris Poland logoBusiness House logoAluprof S.A. logoSawig Invest Group logoPartner Capital Group logoTriGranit Corporation logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Zawirowań z hotelem Cracovia ciąg dalszy

Nowy projekt Echo Investment zakłada powstanie dwóch obiektów biurowych w miejscu Hotelu Cracovia
Nowy projekt Echo Investment zakłada powstanie dwóch obiektów biurowych w miejscu Hotelu Cracovia
Echo Investment zdecydowało się na zawieszenie postępowania dotyczącego pozwolenia na budowę obiektów biurowych w miejscu hotelu Cracovia.

Historia hotelu Cracovia jest zawiła i wielowątkowa. Deweloper kupił obiekt około czterech lat temu. Od tej pory spotyka go wiele problemów natury prawnej, co uniemożliwia mu podjęcie jakichkolwiek prac budowlanych związanych z nieruchomością.    

 

Hotel Cracovia został wpisany do ewidencji zabytków kilka dni po zakupie. Początkowym pomysłem na wykorzystanie tej nieruchomości było stworzenie śródmiejskiego domu handlowego. Ostatecznie jednak został uchwalony plan miejscowy, który nie pozwolił na stworzenie obiektu handlowego w tym miejscu, tylko biurowego. Zgodnie z przyjętym aktem prawnym wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę, które jest równoznaczne z rozbiórką budynku – mówi Wojciech Gepner, rzecznik prasowy firmy Echo Investment. Kilka dni po złożeniu wniosku wojewódzki konserwator rozpoczął proces wpisywania budynku do rejestru zabytków – dodaje.

 

Opinię w sprawie wpisu obiektu do rejestru wydał Narodowy Instytutu Dziedzictwa, ale była na tyle niejednoznaczna, że na jej podstawie nie można było dokonać wpisu. Konserwator dostał jedynie wytyczne, aby dokonać ekspertyzy czy budynek może podlegać ochronie, co niestety jest procesem długotrwałym.  
 

W rezultacie miejski konserwator odmówił uzgodnienia wniosku o pozwolenie na budowę. W konsekwencji Echo Investment wystąpiło o zawieszenie wniosku oraz czeka na wyniki przeprowadzonych ekspertyz – wyjaśnia Wojciech Gepner.
 

Zdaniem inwestora hotel Cracovia jest budynkiem, który nie może pełnić funkcji komercyjnych.  
 

Dawny hotel Cracovia nie nadaje się do zagospodarowania ze względu na zły stan techniczny a jego konstrukcja uniemożliwia adaptację do współczesnych funkcji. Budynek nie spełnia dzisiejszych norm użytkowych, ani bezpieczeństwa chociażby obecność azbestu w ścianach. W rezultacie, aby wykorzystać to miejsce należy postawić zupełnie nowy obiekt – podkreśla Wojciech Gepner.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra