Doradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoCOTEX Office Centre logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoNowy Styl Group logoPartner Capital Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoHexagon logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKwiaty dla biura logoCity Space logoWOMAK HOLDING logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBREMA Sp. z.o.o. logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSawig Invest Group logoDorbud S.A. logoTriGranit Corporation logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoLobos Nieruchomości logoKart Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTERBIURO logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoEcophon Saint-Gobain logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTorus logoAluprof S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoUNIMOR Development S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoLC Corp S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEcho Investment logoBusiness House logoOmnitech Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTétris Poland logoPRO-INVEST S.A. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

EKO HB Reavis otrzymała kredyt na budowę biurowca w Bratysławie

Budynki A, B i C w kompleksie Twin City w Bratysławie - wizualizacja
Budynki A, B i C w kompleksie Twin City w Bratysławie - wizualizacja
Spółka HB Reavis pozyskała od banku Československá obchodná banka kredyt o wartości 43 mln euro, finansujący budowę biurowca Twin City B w Bratysławie.

Realizowany przez HB Reavis budynek Twin City B zaoferuje 22 000 m kw. powierzchni biurowej klasy A i 1000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, zlokalizowanej w centrum dzielnicy biznesowej. Jest to drugi budynek z trzech zaplanowanych obiektów, wchodzących w skład pierwszej fazy kompleksu Twin City, dzięki której na przełomie bieżącego i przyszłego roku zasób słowackiej powierzchni biurowej, handlowej i usługowej zwiększy się o 65 000 mkw. Oddanie go do użytkowania zaplanowano na marzec 2016 r. Już teraz, dzięki podpisaniu umowy typu pre-let z szwajcarską firmą z branży reasekuracyjnej Swiss Re jest on wynajęty w ponad 90 proc.

 

Finansowanie inwestycji firma HB Reavis otrzymała od banku  Československá obchodná banka. Wartość kredytu wynosi 43 mln euro. Bardzo nas cieszy wsparcie ze strony banku Československá obchodná banka. Po ukończeniu inwestycja ta będzie jednym z najważniejszych punktów na mapie nowoczesnej przestrzeni biurowej Bratysławy. Udział renomowanego banku w finansowaniu Twin City dodatkowo potwierdza zarówno jakość i potencjał tego projektu, jak i reputację całej Grupy HB Reavis – komentuje Marián Herman, dyrektor finansowy i członek Zarządu HB Reavis.

 

ČSOB Slovensko cieszy się z możliwości rozszerzenia dotychczasowej współpracy z HB Reavis poprzez sfinansowanie inwestycji biurowej o tak wysokiej jakości. Jest to kolejny krok w umacnianiu naszych relacji z HB Reavis spółką, z którą mieliśmy już okazję współpracować w innych obszarach finansowych, takich jak emisja obligacji korporacyjnych, leasing i refinansowanie gotowych projektów. Mocna pozycja sponsora inwestycji, jak i doskonałe parametry projektu były głównymi czynnikami, jakie zaważyły na decyzji ČSOB o udzieleniu finansowania na takich warunkach – mówi Ľuboš Ondrejko, dyrektor działu bankowości korporacyjnej oraz członek Zarządu ČSOB.


Projekt Twin City podzielony został na dwanaście etapów. Wynikiem prac będzie nowoczesna dzielnica biznesowa stworzona z myślą o równowadze pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Znajdą się w niej m.in. tereny zielone, duży parking podziemny czy liczne stanowiska dla rowerów wraz z szatniami i prysznicami dla rowerzystów. Budynki Twin City zostały zaprojektowane zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej w systemie BREEAM na ocenę Excellent.

 

Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
mantra