Plac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOlivia Business Centre logoSawig Invest Group logoSchüco International Polska logoTorus logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoEcho Investment logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArchicom logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoALLCON INVESTMENT logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoLobos Nieruchomości logoEcophon Saint-Gobain logoGhelamco Poland logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoUNIMOR Development S.A. logoWOMAK HOLDING logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFYI Commercial Consulting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoDorbud S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHexagon logoPRO-INVEST S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoTriGranit Corporation logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Rusza budowa biurowca EQlibrium

EQlibrium
Nowy obiekt zlokalizowany będzie u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona na warszawskiej Woli oraz zaoferuje łącznie 10 500 mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Budowa obiektu rozpocznie się już 16 września br.

Realizowana inwestycja EQlibrium jest pierwszym projektem biurowym Grupy Waryński. Biurowiec w standardzie A, będzie złożony z dwóch połączonych ze sobą brył – jedenasto- i sześciokondygnacyjnej. Na dwóch podziemnych kondygnacjach znajdzie się 113 miejsc parkingowych. Obiekt będzie wyposażony w wiele ekologicznych rozwiązań, co ma potwierdzić certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Biurowiec będzie gotowy na przyjęcie najemców w I kwartale 2017 r.

 

EQlibrium znajdować się będzie na warszawskiej Woli, która staje się coraz ważniejszą lokalizacją dla inwestycji biurowych, w szczególności w rejonie Ronda Daszyńskiego, gdzie powstaje coraz więcej obiektów tego typu. To właśnie w tej części stolicy, w rejonie Ronda Daszyńskiego, tworzy się nowe „biznesowe city”, co zauważyło już wiele firm przenosząc swoje siedziby z innych dzielnic Warszawy właśnie do dużych biurowców na Woli. Istnieje jednak wiele firm, które nie chcą wprowadzać się do wielkopowierzchniowych kompleksów i być jednym z wielu najemców. Właśnie dla takich podmiotów przygotowujemy projekt EQlibrium – mówi Jarosław Jankowski, Prezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa. Będzie on stanowił bezpośrednią, bardziej kameralną alternatywę dla biurowców z rejonu Ronda Daszyńskiego. Już teraz obserwujemy, iż jego lokalizacja, doskonałe skomunikowanie m.in. z autostradą A2 oraz funkcjonalność przekładają się na zainteresowanie zarówno najemców biurowych, takich jak m.in. SGS Polska, jak i firm oferujących różnego rodzaju usługi, wśród których znalazła się sieć siłowni Fitness24Seven. Osiągnęliśmy już poziom wynajęcia biurowca, umożliwiający uzyskanie finasowania zewnętrznego, a co za tym idzie rozpoczęcia inwestycji. W odróżnieniu do wielu inwestorów nie budujemy spekulacyjnie i już przed startem budowy podpisaliśmy umowy z najemcami, którzy zagospodarują znaczną część powierzchni w projekcie – dodaje.

 

Projekt biurowca powstał w pracowni architektonicznej S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy. Inwestor na generalnego wykonawcę inwestycji wyznaczył spółkę Budimex, która w ramach podpisanej umowy wartej ok. 56 mln zł, będzie odpowiedzialna za wykonanie budynku, a także przygotowanie przestrzeni otaczającej obiekt. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Grupa Waryński po raz kolejny nam zaufała i powierzyła realizację swojego flagowego projektu biurowego. Dotychczasowa współpraca przy inwestycji mieszkaniowej Stacja Kazimierz pokazuje, że wraz z naszym partnerem potrafimy znaleźć wspólny język i wdrażać rozwiązania, które przyczyniają się do sukcesu projektu – Radosław Górski, Dyrektor Budownictwa Ogólnego Budimex SA.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra