Hexagon logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoSchüco International Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEcho Investment logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoArchicom logoDorbud S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoLobos Nieruchomości logoCity Space logoTriGranit Corporation logoKwiaty dla biura logoWOMAK HOLDING logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoSawig Invest Group logoEcophon Saint-Gobain logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoOmnitech Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoTétris Poland logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoLC Corp S.A. logoALLCON INVESTMENT logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoBREMA Sp. z.o.o. logoKart Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAluprof S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoINTERBIURO logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Opole z nowym obiektem biurowym

Opole fot. Daviidos [CC BY-SA 3.0], źr. Wikimedia Commons
Opole fot. Daviidos [CC BY-SA 3.0], źr. Wikimedia Commons
Urząd Miasta Opole ogłosił przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste terenu znajdującego się przy ul. Wrocławskiej, na którym ma powstać budynek biurowy.

Urząd Miasta Opole ogłosił przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste gruntu zlokalizowanego przy ul. Wrocławskiej o powierzchni prawie 0,56 ha, który odbędzie się w dniu 9 listopada br. Cena wywoławcza wynosi ponad 1,5 mln zł, przy czym uczestnicy postępowania przetargowego są zobowiązani do wniesienia wadium w wysokości 100 tys. zł.     

 

Według wymogów zawartych w ogłoszonym przetargu, nabywca prawa użytkowania wieczystego gruntu będzie musiał zbudować budynek biurowo-usługowy o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 1500 mkw. Dodatkowo podmiot, który wygra postępowanie przetargowe, w ciągu 12 miesięcy od daty uzyskania aktu notarialnego jest zobowiązany do rozpoczęcia realizacji inwestycji. Na wybudowanie obiektu nabywca gruntu ma maksymalnie dwa lata. Niedotrzymanie terminów dotyczących budowy obiektu będzie wiązać się z dodatkowymi opłatami, które z roku na rok będą wzrastać.  

 

Warto dodać, iż w ubiegłym roku na ul. Wrocławskiej firma CGI Sp. z o.o. kupiła grunt pod budowę biurowca klasy B+ o powierzchni 2200 mkw.   

 

Zobacz także: W Opolu powstanie nowy biurowiec

 

Opole jest atrakcyjnym miejsce dla potencjalnych inwestorów ze względu na m.in. bogate zaplecze kapitału ludzkiego, bliską odległość od granicy polsko-niemieckiej. O potencjalne inwestycyjnym miasta świadczy piąte miejsce zdobyte w rankingu polskich miast przyszłości przygotowanym przez fDi Magazin, który jest częścią Financial Time. W zestawieniu wzięto pod uwagę 50 polskich miast, w których najczęściej lokowane są inwestycje zagraniczne.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra