Kwiaty dla biura logoSchüco International Polska logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoTétris Poland logoLC Corp S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoTorus logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoPartner Capital Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logoNowy Styl Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTriGranit Corporation logoAluprof S.A. logoDorbud S.A. logoCOTEX Office Centre logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoHexagon logoOmnitech Sp. z o.o. logoCity Space logoBusiness House logoKart Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGhelamco Poland logoOcean Plaza Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Nowe przepisy ułatwiające prowadzenie biznesu

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej została przyjęta przez Sejm. W dniu 5 października skierowano ją do podpisu Prezydenta RP.

W dniu 5 października br. nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej została przekazana do podpisu Prezydenta RP. Planowane zmiany mają na celu m.in. uproszczenie procedur administracyjnych dotyczących wpisów, wykreśleń i sprostowań w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). W rezultacie zwiększona zostanie szybkość oraz sprawność obsługi przedsiębiorców.

 

Ułatwienie w zakresie stosowania przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, a także usprawnienie systemu CEIDG ma wpłynąć na redukcję liczby wniosków, które wymagają postępowania administracyjnego, oraz skrócenie czasu oczekiwania na uaktualnienie wpisu. W rezultacie do właścicieli firm będzie dostarczonych o kilkadziesiąt tysięcy mniej decyzji oraz postanowień administracyjnych w skali roku.   

 

Nowelizacja uściśli również obecne przepisy ustawy, co pomoże m.in. w zapewnieniu wysokiej jakości danych widniejących w ewidencji przedsiębiorców. Ważne jest to z punktu widzenia małych i średnich firm, które informacje o kontrahentach czerpią z CEIDG, prowadzonej przez Ministra Gospodarki.

 

Nowelizacja wprowadzi także zmiany, które mają na celu udostępnienie danych rejestru nieodpłatnie, poprzez wyszukiwarkę CEIDG, wszystkim zainteresowanym stronom. Zniesienie opłaty za udostępnianie danych rejestru pozwoli na zrównanie podmiotów publicznych i komercyjnych w zakresie dostępności informacji zawartych w spisie.    

 

CEIDG funkcjonuje od 1 lipca 2011 r. oraz pozwala na złożenie wniosku o założenie działalności gospodarczej, a także dokonania zmian w wpisie. Według stanu na dzień 5 października br. w bazie rejestru figuruje 2 069 903 aktywnych wpisów.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra