Fabryka Mebli Biurowych MDD logoPRO-INVEST S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoKart Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoALLCON INVESTMENT logoDorbud S.A. logoHexagon logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEcho Investment logoLC Corp S.A. logoCity Space logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoArchicom logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoNowy Styl Group logoAluprof S.A. logoTorus logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKwiaty dla biura logoEcophon Saint-Gobain logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOlivia Business Centre logoPartner Capital Group logoSchüco International Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoBusiness House logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Suwalska i Łódzka SSE zostały powiększone

20 października br. Ministerstwo Gospodarki zezwoliło na włączenie nowych terenów do dwóch stref ekonomicznych – Łódzkiej oraz Suwalskiej. Pierwsza z nich została powiększona o 36 ha, natomiast druga – o 259 ha.

20 października br. Ministerstwo Gospodarki zezwoliło na włączenie nowych terenów do dwóch stref ekonomicznych – Łódzkiej oraz Suwalskiej. Pierwsza z nich została powiększona o 36 ha, natomiast druga – o 259 ha. 

 

Do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE) włączono grunty znajdujące się w Łodzi, Łęczycy, Kleszczowie, Koluszkach, a także Wieluniu. W rezultacie tereny należące do tej strefy obejmą obszar ponad 1339 ha. W Łodzi, na gruntach włączonych do strefy, zaplanowano inwestycje, których łączna wartość wyniesie 504 mln zł. Dzięki ich realizacji powstanie 940 nowych miejsc pracy. Ponadto objęcie przez ŁSSE terenów prywatnych pozwoli na ukończenie 4 projektów inwestycyjnych rozpoczętych przez HTL-Strefa w Łęczycy, Epicom w Kleszczowie, SuperDrob Zakłady Drobiarsko-Mięsne w Koluszkach i Wielton w Wieluniu, co z kolei przyczyni się do zwiększenia zatrudnienie o 720 nowych osób, a także utrzymanie niemal 2 000 istniejących etatów. 

 

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE) powiększy się o tereny położone w Suwałkach, Grajewie, Białymstoku, Szczuczynie, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach, Czyżewie, Hajnówce, Narewce, Nowogrodzie i Sejnach, czyli znajdujące się na obszarze trzech województw – mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Ekspansja strefy ma na celu stworzone odpowiednich warunków do realizacji inwestycji innowacyjnych, które ukierunkowane będą na produkcję eksportową. W kilku najbliższych latach, dzięki nowym projektom, może zostać utworzonych niemal 8720 miejsc pracy. Po zmianach powierzchnia strefy wyniesie ponad 635 ha.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra