Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoKart Sp. z o.o. logoArchicom logoCity Space logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTorus logoWOMAK HOLDING logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPartner Capital Group logoBusiness House logoLC Corp S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoTriGranit Corporation logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logoHexagon logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOlivia Business Centre logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDorbud S.A. logoINTERBIURO logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoEcho Investment logoFYI Commercial Consulting logoOmnitech Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

W specjalnych strefach ekonomicznych istnieje 310 tys. miejsc pracy

W latach 2012-2015 w SSE wydano 998 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w obrębie stref SSE. W tym samym okresie ich granice były zmieniane aż 44 razy. W rezultacie obszar SEE zwiększył się o ponad 4200 ha.

W latach 2012-2015 wydano 998 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w obrębie stref SSE. W tym samym okresie ich granice były zmieniane aż 44 razy. W rezultacie obszar SSE zwiększył się o przeszło 4200 ha, a w ich obręb weszły tereny inwestycyjne w 36 miastach oraz 58 gminach, w których wcześniej strefy nie istniały.

Według stanu na czerwiec br. inwestorzy posiadali w SSE kapitał wynoszący 106,961 mld zł oraz stworzyli niemal 230 tys. nowych miejsc pracy. Każdego dnia na terenie stref powstaje co najmniej 40 nowych etatów. Aktualnie liczba osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach znajdujących się w SSE sięga 310 tys. Jeśli zaś chodzi o zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej, to tylko w tym roku wdano ich już 139, których realizacja przyniesie co najmniej 3,444 mld zł i ponad 3800 nowych miejsc pracy.  

Od samego początku funkcjonowania SSE stanowią skuteczne narzędzie służące wsparciu inwestycji, a także są ważnym czynnikiem, który pozytywnie wpływa na rozwój zatrudnienia w regionach. Potwierdza to niesłabnące zainteresowanie ze strony przedsiębiorców decydujących się na ulokowanie swoich projektów właśnie w obrębie tych obszarów. 

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra