Hexagon logoBREMA Sp. z.o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoNowy Styl Group logoEcophon Saint-Gobain logoWOMAK HOLDING logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKart Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoLC Corp S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGhelamco Poland logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoTorus logoINTERBIURO logoALLCON INVESTMENT logoArchicom logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTriGranit Corporation logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoDorbud S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoPartner Capital Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoUNIMOR Development S.A. logoEcho Investment logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Zmiany na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice

Rozpoczynają się prace związane z generalnym remontem i przebudową terminalu pasażerskiego A w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Inwestycja potrwa do końca maja przyszłego roku.

Rozpoczynają się prace związane z generalnym remontem i przebudową terminalu pasażerskiego A w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Inwestycja potrwa do końca maja przyszłego roku.

 

Na czas trwania prac budowlanych zmieniona zostanie organizacja obsługi wylotów do państw z Non-Schengen. Jak miało to miejsce do tej pory, bagaż rejestrowany będzie nadawany w terminalu A. Z kolei kontrola bezpieczeństwa czy dokumentów, a także oczekiwanie na wejście na pokład samolotów przeniesione zostanie do terminalu B. Hala odlotów znajdująca się w tym budynku będzie czasowo obsługiwać rejsy do kraju strefy Schengen i Non-Schengen.

 

W ramach inwestycji powiększona zostanie hala odlotów terminalu A m.in. o powierzchnię hali przylotów przeniesionych w czerwcu br. do nowego terminalu C. Strefa odlotów zostanie również powiększona o obszar na pierwszym piętrze budynku, gdzie mieściła się restauracja i tzw. „mały” taras widokowy.

 

Po zrealizowaniu wszystkich prac powierzchnia hali odlotów znajdującej się w terminalu A zwiększy się czterokrotnie. Powstaną tutaj nowe punkty handlowo-gastronomiczne, sklepy wolnocłowe, a na pierwszym piętrze działalność rozpocznie restauracja. W wyniku przebudowy strefy odlotów, przeniesiona zostanie lokalizacja kontroli bezpieczeństwa oraz znajdzie się tutaj większa liczba stanowisk.

 

Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma Skanska.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra