DEVCO Sp. z.o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEcophon Saint-Gobain logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAluprof S.A. logoLC Corp S.A. logoWOMAK HOLDING logoAgrobex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHexagon logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArchicom logoBREMA Sp. z.o.o. logoNowy Styl Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKart Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoSawig Invest Group logoEcho Investment logoTriGranit Corporation logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCOTEX Office Centre logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPRO-INVEST S.A. logoDorbud S.A. logoLobos Nieruchomości logoGhelamco Poland logoOmnitech Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoTorus logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoKwiaty dla biura logoSchüco International Polska logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoPartner Capital Group logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Xcity Investment szuka inwestorów

Spółka Xcity Investment zdecydowała się na przedłużenie zaproszenia dotyczącego udziału w postępowaniu, które ma wyłonić inwestorów dla 15 projektów deweloperskich.

Spółka Xcity Investment zdecydowała się na przedłużenie zaproszenia dotyczącego udziału w postępowaniu, które ma wyłonić inwestorów dla 15 projektów deweloperskich. Memoranda informacyjne w tej sprawie mają być wydawane do końca czerwca br. Przedłużyliśmy termin wydawania memorandów w związku z dużym zainteresowaniem i prośbami inwestorów. Projekty będą również zaprezentowane podczas międzynarodowych targów nieruchomości MIPIM w Cannes, które odbywają się w marcu. To lokalizacje z bardzo dużym potencjałem komercyjnym, dlatego spodziewam się, że wzbudzą zainteresowanie i przyciągną jeszcze więcej deweloperów – powiedział Maciej K. Król, prezes Xcity Investment.

 

Zaproszenia dotyczą 5 projektów znajdujących się w Warszawie i Katowicach, a także 10 inwestycji w mniejszych miastach: Bielsku-Białej, Chorzowie, Elblągu, Kłodzku, Kole, Koszalinie, Kutnie, Łowiczu, Oleśnicy oraz Skarżysku-Kamiennej. Całkowita szacowana powierzchnia wszystkich inwestycji wynosi 250 000 mkw. 

 

Na terenie stolicy Xcity szuka inwestorów dla czterech projektów. Jednym z nich jest inwestycja Centralna Park, w ramach której na 2 ha terenu powstanie zabudowa łącząca  funkcje biurową, handlowo-usługową i hotelową. Drugi projekt to Aleje Jerozolimskie 140,  który znajdzie się w pobliżu budowanego z HB Reavis dworca Warszawa Zachodnia i kompleksu West Station. Według planów, w tej inwestycji będzie przeważać funkcja biurowa. Trzecim projektem jest Szczęśliwicka 62 – budynki mieszkaniowe z usługami w parterach. Ostatnia z warszawskich inwestycji znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP Warszawa Włochy. W jej ramach powstanie obiekt handlowo-usługowo-biurowy, który połączony zostanie z nowym dworcem kolejowym.

 

Z kolei w Katowicach Xcity poszukuje inwestorów do projektu zaplanowanego na Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej, przy dworcu PKP Katowice Osobowa. Powstanie tu budynek handlowo-usługowy. Mniejsze inwestycje, na które ogłoszono wspólne postępowanie, dotyczą zagospodarowania nieruchomości zlokalizowanych w sąsiedztwie dworców kolejowych i przewidziane są tam parki handlowe.

 

Wstępnie analizujemy co może znaleźć się na danej nieruchomości i pokazujemy swoją propozycję. W drodze postępowania zostanie wyłoniony inwestor, którego koncepcja finalnie zostanie zrealizowana – mówi Maciej K. Król. Mamy dostęp do bardzo atrakcyjnych nieruchomości na terenie całej Polski. Stanowią one wartość nie tylko dla potencjalnych inwestorów, ale co więcej mają bardzo duży wpływ na funkcjonowanie miast. Dlatego zależy nam, by tworzona przez nas przestrzeń była zrównoważona i odpowiadała na potrzeby mieszkańców.
 

Tagi: PKP S.A.
Napisz pierwszy komentarz
mantra