TriGranit Corporation logoKwiaty dla biura logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoALLCON INVESTMENT logoBusiness House logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDorbud S.A. logoCOTEX Office Centre logoPRO-INVEST S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHexagon logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoArchicom logoSawig Invest Group logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoOlivia Business Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAluprof S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoINTERBIURO logoOmnitech Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoEcho Investment logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoGhelamco Poland logoKart Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoCity Space logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBREMA Sp. z.o.o. logoSchüco International Polska logoLC Corp S.A. logo

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu okiem PAIiIZ

24 zakończone projekty inwestycyjne w sektorze BSS, których wartość wyniosła 90,5 mln euro, i niemal 5000 nowych miejsc pracy w usługach – tak w skrócie wygląda podsumowanie PAIiIZ w branży nowoczesnych usług dla biznesu w ubiegłym roku.

24 zakończone projekty inwestycyjne w sektorze BSS, których wartość wyniosła 90,5 mln euro, i niemal 5000 nowych miejsc pracy w usługach – tak w skrócie wygląda podsumowanie PAIiIZ w branży nowoczesnych usług dla biznesu w ubiegłym roku. Podczas poniedziałkowego spotkania w siedzibie Agencji prezes Sławomir Majman zwrócił uwagę, iż sektor outsourcingu dominuje wśród inwestycji prowadzonych przez PAIiIZ. Tylko w 2015 r. projekty usługowe stanowiły ponad 40 proc. wszystkich inwestycji. Z kolei zatrudnienie w omawianym sektorze wzrosło o 15 proc. Ubiegły rok to także dynamiczny przyrost liczby projektów informatycznych. Wrosło także zainteresowanie rodzimym rynkiem inwestorów z Niemiec, którzy znajdują się na drugim miejscu za przedsiębiorcami amerykańskimi.

Podczas spotkania PAIiIZ określiliśmy branżę outsourcingu mianem „giganta, który rozwinął się w cieniu górnictwa czy energetyki” i są to słowa bardzo trafne. W ostatnich latach zauważalny jest ogromny wzrost inwestycji w branży BSS w Polsce co wiąże się z powstawaniem nowych i, co szczególnie ważne, jakościowych miejsc pracy. Polscy managerowie wyrastają na globalnych liderów w dziedzinie outsourcingu – mówi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio.

Coraz większe zainteresowanie rodzimym rynkiem inwestorów zagranicznych sprawia, iż pojawiają się nowe rozwiązania, które ułatwiają proces decyzyjny. Przykładem jest Best2Invest – interaktywna platforma dostępna w 6 językach, która umożliwia poznanie wszystkich walorów polskich lokalizacji. Warto podkreślić, że wśród mocnych stron Polski wymienia się właśnie duże nasycenie ośrodkami miejskimi, co gwarantuje szeroką i zróżnicowana ofertę inwestycyjną – mówi Wiktor Doktór.
 

Tagi: PAIiIZ
Napisz pierwszy komentarz
mantra