Ghelamco Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAluprof S.A. logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoLC Corp S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoTorus logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoALLCON INVESTMENT logoDorbud S.A. logoNowy Styl Group logoLobos Nieruchomości logoKwiaty dla biura logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEcho Investment logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoSawig Invest Group logoArchicom logoSchüco International Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoTétris Poland logoOmnitech Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoHexagon logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKart Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

EKO Kamień węgielny pod gdańskim Argonem

18 marca wmurowano kamień węgielny pod III etap gdańskiego kompleksu Alchemia
18 marca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod III etap gdańskiego kompleksu Alchemia – budynku Argon – który dostarczy na trójmiejski rynek 39 000 mkw. powierzchni najmu.

18 marca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod III etap gdańskiego kompleksu Alchemia – budynku Argon – który dostarczy na trójmiejski rynek 39 000 mkw. powierzchni najmu. Budowa III etapu Alchemii postępuje bardzo sprawnie. Niewątpliwie przyczyniła się do tego łagodna zima, ale też charakter samego budynku, który mimo zdecydowanie większej powierzchni, jest mniej zróżnicowany architektonicznie, niż wcześniejsze. Planowany na ten moment termin zakończenia budowy to koniec III kw. 2017 r., ale niewykluczone, że nastąpi on nieco szybciej – mówi Marcin Frozyna, Kierownik Projektu w firmie Torus będącej deweloperem obiektu.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w II poł. 2015 r. Łagodna zimowa aura pozwoliła na prowadzenie intensywnych prac budowlanych w ostatnich miesiącach, dzięki czemu budynek zaczyna już „wyrastać z ziemi”. W tym tygodniu osiągniemy poziom „0”, czyli zakończymy główne prace w części podziemnej i rozpoczniemy realizację części nadziemnej, a osiągnięcie pełni stanu surowego planujemy na październik tego roku. W sierpniu powinny się rozpocząć prace nad elewacją, które potrwają do marca przyszłego roku. Z końcem kwietnia ruszą natomiast roboty instalacyjne na powierzchniach podziemnych – dodaje Marcin Frozyna.

Największy wolnostojący biurowiec w północnej Polsce będzie posiadał 14 kondygnacji. Budynek powstanie na planie litery H, co zapewni doskonałą efektywność wykorzystania powierzchni, a także optymalne oświetlenie. Jego nazwa, podobnie jak wcześniejsze biurowce kompleksu, nawiązuje do pierwiastka chemicznego. Kształt obiektu do wysokości trzeciej kondygnacji będzie stanowić formę pełnego prostopadłościanu, co jest nawiązaniem do części wspólnej charakterystycznej dla I i II etapu inwestycji. Budynek precertyfikowano w systemie LEED na poziomie Platinum. Biurowiec znajdzie się u zbiegu al. Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej, a jego architektonicznym wyróżnikiem będzie „latarnia” – narożnik elewacji od strony skrzyżowania bez jakichkolwiek elementów metalowych i szprosów. Na parterze budynku znajdzie się hol wejściowy do powierzchni biurowych oraz usługi towarzyszące o łącznej powierzchni niemal 2000 mkw. Parking umieszczony zostanie na 4 poziomach – dwóch podziemnych i dwóch nadziemnych.

Za wykonanie stanu surowego obiektu odpowiedzialna jest warszawska firma Modzelewski & Rodek, a za elewację odpowiada firma ELJAKO-AL z Legionowa. Projekt architektoniczny, podobnie jak wszystkich wcześniejszych etapów kompleksu, powstał w pracowni APA Wojciechowski Architekci z Warszawy. W ramach realizacji III etapu inwestycji zaplanowano również roboty drogowe, w tym m.in. budowę prawoskrętu na teren inwestycji od strony ulicy Kołobrzeskiej, jak również remont odcinka pasa jezdni.
 

Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
mantra