Ghelamco Poland logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoEcho Investment logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoINTERBIURO logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoALLCON INVESTMENT logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSawig Invest Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArchicom logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBusiness House logoPartner Capital Group logoOlivia Business Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKart Sp. z o.o. logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTétris Poland logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTriGranit Corporation logoPorto Office B Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoWOMAK HOLDING logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoDorbud S.A. logoSchüco International Polska logoBREMA Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTorus logoEcophon Saint-Gobain logoHexagon logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoKwiaty dla biura logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Grupa HB Reavis podsumowuje ubiegły rok

Postępu 14 - jeden z projektów, który został ukończony w 2015 r.
Postępu 14 - jeden z projektów, który został ukończony w 2015 r.
Grupa HB Reavis odnotowała w ubiegłym roku bardzo dobre wyniki finansowe i operacyjne, które są rezultatem m.in. rekordowych osiągnięć w zakresie najmu oraz realizacji zgodnie z założeniami nowych projektów.

Grupa HB Reavis odnotowała w ubiegłym roku bardzo dobre wyniki finansowe i operacyjne, które są rezultatem m.in. rekordowych osiągnięć w zakresie wynajmu powierzchni. Firma w 2015 r. zawarła umowy najmu na niemal 200 000 mkw. powierzchni GLA – o 43 proc. więcej niż rok wcześniej. Tak dobre ubiegłoroczne wyniki Grupa zawdzięcza również realizacji zgodnie z założeniami nowych projektów. W 2015 r. HB Reavis ukończyło 4 inwestycje biurowe znajdujące się w trzech stolicach europejskich – w Warszawie, Pradze i Bratysławie. Z kolei pod koniec ubiegłego roku firma realizowała 7 projekty biurowe, a także jeden handlowy, o docelowej wartości deweloperskiej brutto (GDV) ponad 1 mld euro.

 

Wysiłek całego zespołu przełożył się na najlepszy wynik finansowy w historii Grupy HB Reavis. Wierzę, że te rezultaty potwierdzają skuteczność naszej strategii. Zainwestowaliśmy wiele pracy w zróżnicowanie naszych projektów i stworzenie przestrzeni biurowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszych klientów – komentuje Pavel Trenka, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Grupy HB Reavis. W zeszłym roku 66 nowych klientów wraz z ok. 15 000 pracowników zdecydowało się rozwijać działalność swoich firm w naszych obiektach. To dla nas duży zaszczyt być dla nich partnerem, ale również ogromna odpowiedzialność, żeby zapewnić ich biznesowi i pracownikom możliwość rozwijania się w naszych przestrzeniach – dodaje. 

 

Wśród istotnych osiągnięć w zakresie najmu Grupy w 2015 r. warto wspomnieć o podpisaniu umowy, w ramach której firma SAP wynajęła 27 322 mkw. powierzchni z opcją dalszej ekspansji w kompleksie Metronom Business Center w Pradze. Co ciekawe jest to największa umowa najmu w historii HB Reavis. Z kolei największą umową Grupy podpisaną na rodzimym rynku jest wynajem przez PZU 19 226 mkw. przestrzeni w warszawskim biurowcu Konstruktorska Business Center, która również została zawarta w 2015 r. Do najważniejszych ukończonych realizacji należy natomiast zaliczyć zakończenie budowy obiektu biurowego Postępu 14, budynku C w warszawskim kompleksie Gdański Business Center, a także inwestycji Metronom Business Center w Pradze i budynku A projektu Twin City w Bratysławie.

 

Pomimo swoistej niepewności co do sytuacji rynkowej w Wielkiej Brytanii i w Polsce, spodziewamy się, że pozostałe rynki przyniosą nam dywersyfikację i pomyślne perspektywy. Aby zwiększyć nasz zasięg geograficzny, przeprowadziliśmy analizę strategiczną możliwych opcji ekspansji. Liczymy na to, że w nadchodzącym roku uda nam się dodać do naszego portfolio kolejny rynek. Ponadto planujemy rozpoczęcie trzech dużych i prestiżowych inwestycji w 2016 r. – najwyższej klasy wysokościowca w centrum Warszawy, projektu „miasta w mieście“ w Budapeszcie oraz centrum handlowego Nivy Mall w Bratysławie – dodaje Pavel Trenka.
 

Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
mantra