Karimpol Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCOTEX Office Centre logoDorbud S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoKart Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOlivia Business Centre logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBREMA Sp. z.o.o. logoLobos Nieruchomości logoSawig Invest Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCity Space logoTétris Poland logoTorus logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoLC Corp S.A. logoFYI Commercial Consulting logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoBusiness House logoINTERBIURO logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoEcophon Saint-Gobain logoSchüco International Polska logoNowy Styl Group logoALLCON INVESTMENT logoPRO-INVEST S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoHexagon logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Elektrozbiórka w szczytnym celu

Branża nieruchomości podsumowała akcję ,,Zrzuć zbędne kilowaty”, która została przeprowadzona w dniach 18-22 kwietnia br.

Branża nieruchomości podsumowała akcję ,,Zrzuć zbędne kilowaty”, która została przeprowadzona w dniach 18-22 kwietnia br. W ramach inicjatywy zorganizowanej przez osiem firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych (CBRE, Cushman & Wakefield, Grupa Capital Park, JLL, Knight Frank, NAI Estate Fellows, Savills, Skanska) w ponad 70 nieruchomościach odbyła się zbiórka elektroodpadów. Inicjatywę wspierała firma BYŚ, zapewniająca wywóz i utylizację zebranego sprzętu.

 

W ramach wydarzenia udało się zgromadzić ponad 10 200 kg elektroodpadów. Fundusze pozyskane z utylizacji w wysokości ponad 1500 zł przekazano Świetlicy Wychowawczo-Terapeutycznej ,,Smurfy” w Piszu. Ponadto związani z akcją darczyńcy, pragnący zachować anonimowość, przekazali Świetlicy ponad 8000 zł.

 

Cieszę się, że do naszej inicjatywy dołączyły w tym roku kolejne, międzynarodowe organizacje, jest to potwierdzeniem tego, że pojęcie społecznej odpowiedzialności biznesu na stałe zakorzeniło się w branży nieruchomości. W tym roku widzieliśmy ogromne zainteresowanie zbiórką. Dzięki zaangażowaniu uczestników udało nam się zebrać o ponad tonę więcej elektroodpadów niż w roku poprzednim. Zebrane środki z utylizacji odpadów zostaną przekazane dla podopiecznych Świetlicy Wychowawczo-Terapeutycznej ,,Smurfy” w Piszu – mówi Ewa Rasińska z firmy JLL.

 

Akcja „Zrzuć zbędne kilowaty”, organizowana już od czterech lat, powiązana jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi. W ramach inicjatywy w budynkach biurowych, centrach handlowych i magazynach zbierane są elektroodpady. Zbiórka wspierana jest przez działania edukacyjne, mające na celu uświadomienie znaczenia segregacji odpadów.
 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra